На колегії ДОЗ обговорили поточні плани медичної галузі, боротьбу з COVID-19 та питання контрактування з НСЗУ

Під головуванням директора ДОЗ Олега Чорного відповідно до плану роботи Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА на базі міської дитячої клінічної лікарні відбулось чергове засідання колегії Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації. Крім керівників медичних установ, провідних експертів Департаменту ОЗ, науковців БДМУ, представників громадських організацій у його роботі взяла участь заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак. Вона передала присутнім вітання голови Чернівецької обласної державної адміністрації Сергія Осачука та відзначила, що останній рік для медицини області був, мабуть, найважчим, оскільки на нього припала не лише пандемія коронавірусу, але й реорганізація роботи закладів охорони здоров’я в умовах медичної реформи. Попри це, в галузі охорони здоров’я було чимало зроблено і ще більше завдань належить виконати цього року, підкреслила Н. Гусак.

Після її виступу учасники колегії розглянули питання порядку денного. Підсумки роботи галузі охорони здоров’я області за 2020 рік та пріоритетні напрямки діяльності у 2021 році окреслив директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Чорний. Він зупинився як на досягненнях минулого року, так і проблемних питаннях, озвучив основні стратегічні напрямки діяльності медичної галузі області у поточному році. У їх числі зокрема подальший розвиток лікувальних закладів і зміцнення їх матеріально-технічної бази, розвиток нових сучасних технологій (зокрема трансплантології), формування мережі закладів охорони здоров’я та затвердження плану розвитку Чернівецького госпітального округу, затвердження ефективних і раціональних маршрутів пацієнтів за всіма напрямками Програми медичних гарантій, подолання пандемії COVID-19 завдяки широкій вакцинальній кампанії, розвиток аеромобільної евакуації, пожвавлення міжнародного співробітництва, розвиток телемедицини тощо.

Зважаючи, що як торік, так і нинішнього року основним завданням медиків є боротьба з COVID-19, питання організації медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу у закладах охорони здоров’я області було другим у порядку денному засідання. Її ґрунтовний розгорнутий аналіз провела заступниця директора Департаменту ОЗ – начальниця управління медичної допомоги населенню Марія Поліщук.

Про епідеміологічний нагляд за інфекційними хворобами, зокрема COVID-19 у 2020-2021 рр. доповіла присутнім в.о. генерального директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Наталія Гопко, а з важливого в умовах реформи питання щодо контрактування медичних закладів у 2021 році з Національною службою здоров’я України перед учасниками колегії виступила заступниця директора Департаменту ОЗ – начальниця управління реформ медицини та кадрової політики Світлана Польова.

За результатами обговорення з усіх питань порядку денного колегія Департаменту охорони здоров’я прийняла відповідні рішення.

Прес-служба ДОЗ