Чернівецька область – у десятці лідерів за темпами оновлення приймальних відділень у лікарнях

Чернівецька область – у десятці лідерів за темпами оновлення приймальних відділень опорних лікарень. На Буковині загальна будівельна готовність напряму сьогодні – 95%. Про це ідеться у повідомленні Мінрегіону. Інформує ЧОДА.

Так, у межах Програми Президента України «Велике будівництво» в області реконструювали відділення Сокирянської, Сторожинецької, Вижницької лікарні, а також лікарні швидкої медичної допомоги та обласної клінічної лікарні у Чернівцях. Будівельні роботи вже завершено, зараз у закладах триває встановлення потужного діагностичного обладнання, зокрема комп’ютерних томографів. Вартували 5 апаратів 150 мільйонів гривень. Діагностику з їх допомогою можна буде зробити безкоштовно.

Окрім Буковини, за швидкістю реконструкції приймальних відділень лідирують також Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Кіровоградська, Луганська, Херсонська, Хмельницька та Черкаська області.

Загалом завершені будівельні роботи у 154 приймальних відділеннях у всій Україні.

У межах програми «Велике будівництво» оновлюється майже 150 тисяч м2 площі приймальних відділень. Фінансування реконструкції та будівництва відбувається у партнерстві державного та місцевих бюджетів. Його загальний обсяг – 3,7 мільярда гривень.

Завдяки будівництву та оновленню приймальних відділень понад 37 мільйонів українців отримають доступ до більш якісного медичного обслуговування.

Нагадаємо, що приймальні відділення були включені в Програму Президента України «Велике будівництво» влітку торік через пандемію коронавірусу. Адже приймальні – перші відділення, куди потрапляють пацієнти, яких доставляє «швидка». І саме від якісного медичного обслуговування, обстеження і правильного діагнозу великою мірою залежить подальше успішне лікування.