У Новодністровську запрацювала ще одна бригада служби «103»

Сьогодні відбувся запуск на лінію другої бригади Центру ЕМД для обслуговування м. Новодністровськ та прилеглих сіл.

– Дотепер у Новодністровськ працювала одна наша лікарська бригада, яка, крім мешканців Новодністровська обслуговувала також прилеглі села (Ломачинці, Ожеве, Михалкове, Білоусівка), сукупною чисельністю населення більше 15 тисяч. Після скорочення ліжкового фонду Новодністровської міської лікарні більшість хворих доводиться госпіталізувати до Сокирянської ЦРЛ, що займає щонайменше 1,5 години, і на цей час місто Новоднітровськ та прилеглі села мимоволі залишаються без бригади екстреної медичної допомоги, – коментує генеральний директор ОКНП «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Володимир Єленєв.

Крім цього, за його словами, на території міста Новодністровськ знаходиться об’єкт критичної інфраструктури – Дністровська ГЕС, а у літній період сюди  приїжджає багато відпочивальників, що побільшує кількість викликів «швидкої», а за наявності лише однієї бригади оперативність прибуття може погіршуватись.

Беручи до уваги сукупність цих факторів, адміністрація Центру ЕМД вирішила створити та запустити на лінію ще одну фельдшерську бригаду екстреної медичної допомоги постійного та цілодобового базування.

– Це стало можливим після збільшення НСЗУ капітаційної ставки для Центрів ЕМД на одного мешканця області та придбання нових автомобілів екстреної медичної допомоги, – додає В. Єленєв.

Обидві бригади служби «103» із базуванням у Новодністровську матимуть у своєму розпорядженні кардіографи з функцією телеметрії, тобто з можливістю передачі електрокардіограми у режимі реального часу у телеметричний відділ Центру ЕМД для отримання консультації. Що, у свою чергу, покращить швидкість встановлення діагнозу та якість прийняття рішення стосовно лікування.

Прес-служба ДОЗ