У Кіцманській лікарні запустили автономну станцію генерації кисню

Автономна станція генерації кисню, кріоциліндри та рампи із балонами. За рахунок такого обладнання Кіцманська лікарня щодня рятує людей. Про це інформує ЧОДА.
Із роботою госпітальної бази у Кіцмані ознайомилися голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук, його заступниця Наталія Гусак та народний депутат Максим Заремський.
– Лікарня працює дуже ефективно, надає висококваліфіковану медичну допомогу та рятує буковинців від складної інфекційної хвороби COVID-19. Вдячний за це керівництву і колективу, – зазначив Сергій Осачук.
За його словами, якщо цього року вдасться реконструювати інфекційне відділення, то його законтрактують із Національною службою здоров’я України. Тож у Кіцмані, як і у обласній лікарні, зможуть надавати допомогу хворим із різноманітними інфекційними недугами. Таку позицію обласної влади підтримав також Максим Заремський.
Як розповіла Наталія Гусак, на початках боротьби із епідемією лікарня мала лише 6 точок доступу до кисню. Зараз їх 105.
– У нас був вибір: швидко забезпечити заклад киснем, придбавши концентратори, або ж інвестувати у кисневу станцію. Її купівля та монтаж забрали більше часу, але це капітальні інвестиції. Лікарня матиме потужне обладнання, яке служитиме їй іще багато років і після епідемії ковіду. Крім того, завдяки станції пацієнти безперебійно отримують кисень. Лікарі не бояться, що комусь його не вистачить, бо поламався концентратор чи виникли проблеми із постачальниками, – пояснила заступниця голови ОДА.
За її словами, донедавна сучасна станція, яка виробляє кисень, була лише у перинатальному центрі. Зараз таке обладнання, окрім Кіцманської, мають ще чотири лікарні області.
Крім того, Сергій Осачук подякував колективу Кіцманської лікарні за активну підтримку вакцинальної кампанії від COVID-19 в області. Так, завідувачка інфекційного відділення закладу Наталія Шелефета зробила щеплення однією з перших у краї.