Вакцинацію від коронавірусу в області розпочнуть вже у лютому

Як повідомила на брифінгу в ЧОДА заступниця директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марія Поліщук, перший етап вакцинації від COVID-19 у Чернівецькій області розпочнеться вже у лютому.

– За розробленим Міністерством охорони здоров’я України алгоритмом, вакцинація від COVID-19 в Україні пройде у п’ять етапів. На першому, що стартує вже з лютого, буде щеплено осіб із критичним ризиком захворіти. Насамперед, це медичні працівники, які безпосередньо контактують з хворими на COVID-19 (персонал відповідних госпітальних баз, екстреної медичної допомоги, первинної мережі) та працівники лабораторних підрозділів, а також працівники соцзахисту й підопічні соціальних установ, – розповіла М. Поліщук.

За її інформацією, згідно зі спеціально створеним реєстром, таких осіб в області є близько 5 тисяч. Ці дані було надіслано до Центру громадського здоров’я України, де формуватимуть загальну цифру необхідної кількості вакцин та після їх отримання від країн-донорів по лінії Covax розподілятимуть по регіонах.

– Вакцинація буде безкоштовною і цілком добровільною, – продовжує М. Поліщук. – Експерти вважають, що ті, хто переніс захворювання на COVID-19, протягом півроку можуть не вакцинуватися, пізніше їм радять також отримати щеплення.

М. Поліщук запевнила, що медична служба області має достатньо сил і засобів для успішного початку вакцинації. «Маємо достатньо навчених фахівців, для яких найближчим часом додатково проводитиметься низка спеціальних тренінгів», – відзначила заступниця директора ДОЗ.

Прес служба ДОЗ