За добу в області можуть проводити до 3,3 тисяч ПЛР-тестів

З огляду на традиційний підйом сезонної захворюваності та скупченість людей через новорічно-різдвяні свята, у січні прогнозувалося погіршення показників загальної епідзахворюваності та зокрема захворюваності на COVID-19. Однак в цілому цей прогноз не справдився, позаяк кінець грудня – початок січня минув при більш-менш стабільних показниках, які почали зростати лише в останні два тижні. Так, порівняно з двома попередніми захворюваність на COVID-19 виросла в області на 25%. Про це на брифінгу в ЧОДА повідомила в. о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Гопко. За її інформацією, як і попередніми місяцями, найвищою є захворюваність у Чернівцях, Заставнівському та Кіцманському районах, на Кельменеччині, та у Сторожинецькому районі, почала вона зростати також у Глибоцькому та Новоселицькому районах.

Водночас Н. Гопко розповіла про причини меншої, ніж раніше, кількості виконаних ПЛР-досліджень.

– По-перше, на початку року помітно зменшилася кількість звернень людей за медичною допомогою. По-друге, відповідно до нових протоколів хворим на COVID-19, які перебувають на лікуванні, тепер не потрібно проводити повторні тести. Відтак при максимальній спроможності проводити до 3,3 тисяч ПЛР-досліджень на добу, останнім часом їх кількість не перевищувала тисячі, – повідомила Н. Гопко.

Принагідно вона відзначила, що для проведення ПЛР-тестувань лабораторний центр наразі забезпечений витратними матеріалами до потреби майже на півроку.

Прес служба ДОЗ