Заповненість ліжок хворими на COVID-19 складає 42%

В обласній державній адміністрації відбувся брифінг з питань запобігання поширенню захворювання на коронавірусну інфекцію. Спікерами заходу були: заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак, в. о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Гопко та заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Марія Поліщук. Вони дали розгорнуту оцінку стану справ з подоланням пандемії COVID-19 на території Чернівецької області та відповіли на запитання працівників засобів масової інформації.

Зокрема Н. Гусак повідомила, що на сьогодні стаціонарну допомогу хворим на COVID-19 надають в області 19 госпітальних баз.

– В цілому тут розгорнуто 1573 ліжка, понад 80% яких забезпечені киснем, – інформує заступниця голови ОДА Н. Гусак. – Крім цього, продовжується вдосконалення системи подачі кисню у Сторожинецькій ЦРЛ, встановлюється нова киснева станція у Кіцманській районній лікарні, триває повне оновлення реанімаційного відділення обласної клінічної лікарні та  запуск у цьому ж закладі третього джерела кисню.

Попри те, що область в повному обсязі виконала доручення Президента максимально забезпечити подачу кисню хворим на COVID-19, на щастя, заповненість відповідних ліжок складає лише 29%, а загальна заповненість ліжок госпітальних баз, визначених для цієї категорії пацієнтів, становить у середньому по області 42%. Найвищим цей показник є у Заставнівському та Сторожинецькому районах, де наповненість ліжок для хворих на  COVID-19 складає, відповідно, 98% та 93%. Таким чином тут далося взнаки нехтування заходами безпеки під час новорічних свят і хтозна, якою була б ситуація в цілому, якби не впроваджений Урядом нокдаун, констатувала Н. Гусак.

Прес служба ДОЗ