В ОКЛ розпочали надавати неврологічну допомогу

Наприкінці минулого року в ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» запрацював новий структурний підрозділ. У структуру обласної лікарні було введене неврологічне відділення, яке раніше базувалось в ОКНП «Чернівецька обласна психіатрична лікарня». Про це інформує ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня».

Як розповідає в. о. генерального директора ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Сергій Цинтар, зміна місця розташування даного відділення з одного боку була вимушеним кроком. Перебуваючи у структурі психіатричної лікарні, неврологічне відділення не могло отримувати кошти за новим принципом фінансування від НСЗУ, оскільки за програмою медичних гарантій для психіатричних лікарень передбачений тільки пакет медичних послуг з надання психіатричної допомоги. Відтак, для того, щоб врятувати відділення неврології від закриття, було прийнято рішення вивести його зі структури Чернівецької психіатричної лікарні і відкрити на базі Чернівецької обласної клінічної лікарні. У такий спосіб вдалось продовжити надання вкрай необхідної неврологічної допомоги населенню та зберегти цінні медичні кадри. Адже в неврології працюють високопрофесійні лікарі-неврологи з багаторічним досвідом.

Водночас, у структурі обласної лікарні неврологія матиме значно більше перспектив. Це розвиток і для самої лікарні, і для неврологічної служби області в цілому. Адже введення неврології у структуру обласної лікарні дасть можливість покращити надання медичної допомоги буковинцям при гострих патологіях мозкового кровообігу. В ОКЛ найближчим часом буде введений в експлуатацію сучасний комп’ютерний томограф, а також очікується поставка МРТ у рамках програми президента України «Велике будівництво», що дозволить обласній лікарні уже з квітня законтрактувати з НСЗУ пакет з надання медичних послуг при інсультах.

– Через зміни принципу забезпечення медичних закладів коштами, у Чернівецької психіатричної лікарні виникли труднощі з фінансуванням. Відповідно заклад почали оптимізувати. Відділення неврології в психіатричній лікарні планували закрити. Не могли цього допустити. І вирішили приєднати це відділення неврології до обласної лікарні. Даний заклад є опорним в Чернівецькій області, тож має значні перспективи, – каже директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олег Чорний.

– Усі психіатричні лікарні в Україні стають вузькоспеціалізованими. На їх базах передбачено функціонування тільки психіатричних ліжок. Тож усі психіатричні лікарні в Україні з числа тих небагатьох, де крім психіатричної надавались ще й інші напрямки медичної допомоги, виводять непрофільні відділення зі структури і йдуть таким самим шляхом, як у нашій області, – каже начальник неврологічного структурного підрозділу ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Зоя Мудрик. – Насправді ще давно треба було відкривати неврологічне відділення в обласній лікарні. І це питання підіймалось багато разів. Однак через брак коштів, ніяк не зрушувалось з місця. Реформа, яка змінила принципи фінансування медичних закладів й скерувала кошти за пацієнтом, розв’язала цю проблему. Тож процес, який був закономірним, нарешті відбувся.

Неврологічний підрозділ обласної лікарні розрахований на 30 ліжок. Тут облаштовані необхідні повноцінні умови для роботи медичних працівників та перебування пацієнтів.

– За сприяння апарату управління обласної лікарні у приміщенні неврології проведений якісний ремонт. Були залучені спонсори й меценати до цієї роботи, за що наш колектив дуже вдячний. Принагідно, також адресую подяку адміністрації Чернівецької психіатричної лікарні за сприяння в переданні матеріально-технічної бази нашого відділення, – додає начальник неврологічного структурного підрозділу ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Зоя Мудрик.

Наразі у неврологічному структурному підрозділі вже пройшли лікування 59 пацієнтів.