Стартував Європейський тиждень тестування

З 20 по 27 листопада включно триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатит С.
До події долучився Чернівецький обласний центр громадського здоров”я та запрошує буковинців безкоштовно протестуватися на ВІЛ та гепатит С.

Європейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатит С — це загальноєвропейська інформаційна кампанія, що закликає впродовж тижня посилити комунікацію щодо переваг раннього виявлення ВІЛ-інфекції та гепатиту С.

Чому потрібно протестуватися

В Україні кожна друга людина з ВІЛ не знає про свій статус. На ранніх стадіях ВІЛ не має жодних симптомів. Що раніше ви дізнаєтесь про ВІЛ, то швидше розпочнете лікування. Дізнатися про ВІЛ-позитивний статус більше не означає вирок. ВІЛ-позитивні українці можуть отримувати лікування безоплатно, мати здорових дітей та жити довгим життям.
У випадку з вірусними гепатитами раннє виявлення також дуже важливе. Гепатити рідко мають гостру форму та перетікають безсимптомно. Більшість хворих дізнається про те, що інфіковані, коли хвороба вже значно вплинула на печінку. Нині 1 мільйон українців не знають, що мають гепатит С, а близько 500 тисяч — про вірус гепатиту В у своєму організмі.

Де протестуватися

Безкоштовно протестуватися можна за адресами:
– Чернівецький обласний центр служби крові м. Чернівці. вул. Українська 36 тел. для довідок (0372) 52-34-43
– Чернівецький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом м. Чернівці, вул. Мусоргського 2, тел. для довідок (0372) 54-18-96

Окрім того, швидкий тест на ВІЛ можна зробити у свого сімейного лікаря не тільки під час старту Європейського тижня тестування.