В обласній лікарні розвиватимуть нові напрямки медичної допомоги

Зважаючи на зміну системи фінансування медичних закладів у рамках реформи, коли кошти їм виділяють за пролікованих пацієнтів, тобто, за конкретну роботу, а не в цілому на установу, як було дотепер, у лікарень з’явився вагомий стимул до розширення спектру медичних послуг та додаткові асигнування.

Як інформує в. о. генерального директора ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Сергій Цинтар, порівняно з попереднім роком, щомісяця фінансові надходження лікарні збільшилися на 1-1,5 млн. грн. Тож у планах лікарні є відкриття нових відділень і нових напрямків надання медичної допомоги. Так, зважаючи на переведення до ОКЛ неврологічного відділення із обласної психіатричної лікарні, після отримання закладом у рамках державної програми апаратів МРТ, КТ та ангіографа тут мають намір законтрактуватися з НСЗУ за інсультним пакетом, надаючи послуги з ургентної неврології.

Крім цього, на базі торакального відділення хочуть розвивати кардіохірургію, а на базі урологічного – трансплантологію, зокрема трансплантацію нирок.

Паралельно у закладі розпочнуть низку ремонтних робіт. Буквально днями стартує реконструкція приймального відділення, розпочнеться реконструкція реанімації, де подбають про підведення системи централізованої подачі кисня, заразом забезпечивши лікарню власною кисневою станцією.

Гостро потребує капітального ремонту й реконструкції інфекційне відділення, тому з цього питання керівник лікарні сподівається на фінансову допомогу з боку влади, поазаяк таких великих коштів заклад наразі не має.

Натомість зароблене, у тому числі за рахунок так званих ковідних коштів, крім належних доплат медичним працівникам, скерували на придбання необхідного обладнання: ферментного аналізатора, оксигенаторів, пульсоксиметрів тощо.

Прес-служба Департаменту охорони здоров’я ЧОДА