У кардіоцентрі майже на 80% зріс обсяг коштів на медикаменти

За перші кілька місяців роботи у нових умовах фінансування галузі охорони здоров’я позитивні результати медичної реформи вже відчули в обласному кардіоцентрі. Як інформує в. о. генерального директора ОКНП «Чернівецький обласний кардіологічний центр» Ірина Маковійчук, порівняно з аналогічним періодом минулого року, коли заклад іще фінансувався за медичною субвенцією, 2020-го асигнування зросли на 8 млн. грн.

– Цього вдалося досягти завдяки підписанню угод із НСЗУ за 4 пакетами послуг, основним з яких є надання медичної допомоги при гострому інфаркті  міокарда (до речі, кардіоцентр є єдиним закладом області, який законтрактувався за цим пакетом), – коментує І. Маковійчук.

З огляду на майже двократне підвищення тарифу за цю послугу з 1 липня (з 16 до 30 тис. грн.) та надання профільної допомоги більшій, ніж прописано в угоді з НСЗУ кількості хворих із гострим інфарктом міокарда, у закладі сподіваються додатково отримати ще щонайменше 4 млн. грн.

За рахунок збільшення надходжень, обсяг коштів на придбання медикаментів зріс у кардіоцентрі з 858,5 тис. грн. у 2019 р. до 1533,1 тис. грн., тобто на 78%. На 32,4% виросли й асигнування на заробітну плату персоналу.

Крім цього, як відзначає І. Маковійчук, отримані кошти мають намір скерувати також на подальший розвиток закладу.

– Плануємо відкрити відділення електрофізіології, для якого хочемо придбати  сучасний апарат за типом рентгенівського з функцією коронарографії, щоб розвантажити ангіограф. Крім коронарографій на цьому можна виконувати й хірургічні втручання зокрема з імплантації штучного водія ритму, що ще розширить наші можливості з допомоги мешканцям області, – пояснює Ірина Омелянівна.

У кардіоцентрі мають на меті також подальше покращення умов для пацієнтів і персоналу закладу. Наразі вже готова проектно-кошторисна документація з відповідними експертизами на ремонт відділень поліклінічного корпусу і стаціонару, на ремонт покрівлі та заміну мереж. Причому всі роботи тут хочуть здійснити протягом одного року. «Якщо через пандемію це не вдасться зробити нинішнього, то, сподіваємося, наступного все складеться добре», – каже головний кардіолог області І. Маковійчук.