О. Чорний ознайомився з проведенням ІФА-досліджень в обласному шкірвендиспансері

Для лабораторного підтвердження чи спростування інфікування коронавірусом важливим є використання спеціальних тестів, причому найкраще – декількох видів. Зокрема поєднання методів ПЛР-діагностики та серологічних досліджень на COVID-19 суттєво покращує діагностику захворювання на різних етапах.

Днями відповідні серологічні дослідження імуноферметним методом на наявність у зразках крові антитіл до антигену SARS-CoV-2 розпочали проводити у серологічній лабораторії ОКНП «Чернівецький обласний шкірно-венерологічний диспансер».

– Антитіла або імуноглобуліни – це білкові сполуки, які організм виробляє у відповідь на антигени (чужорідні речовини) з метою нейтралізувати небезпечні з них (у тому числі, бактерії, віруси), – пояснює в. о. генерального директора ОКНП «Чернівецький обласний шкірно-венерологічний диспансер» Вікторія Бойко.

Щоб ознайомитися з роботою серологічної лабораторії та проведенням таких важливих наразі досліджень, шкірвендиспансер відвідав директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Чорний.

З його слів, протягом лише двох днів методом ІФА у серологічній лабораторії ОКНП Чернівецький ОШВД було проведено 84 дослідження на виявлення антитіл до нуклеокапсидного антигену SARS-CoV-2, що допоможе покращити достовірність діагностики COVID-19.