Фіолетовий день: що потрібно знати про епілепсію

Щорічно 26 березня у світі відзначають День хворих на епілепсію. Відзначати цю дату під назвою «Фіолетовий день» розпочали з 2008 року.

Про розповсюдженість та ознаки епілепсії розповідає експерт Департаменту охорони здоров’я з нервології Анна Вакарчук.

– Епілепсія – це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються. Ці напади проявляються у вигляді короткочасних мимовільних судом у якійсь із частин тіла або ж по всьому тілу. Іноді людина може зомліти чи втратити контроль за функціями кишечника або сечового міхура, – пояснює специфіку проявів захворювання Анна Вакарчук. – Епілепсія є захворюванням, яке не можна звести лише до епіднападів. У хворих на епілепсію фіксують високу частоту супутніх захворювань, труднощі в навчанні, синдром дефіциту уваги, мігренозний головний біль та інші «незвичні» для пацієнтів синдроми.

Останніми роками у світі спостерігається зростання питомої ваги епілепсії у загальній структурі захворювань нервової системи. Показник її поширеності в Європі за останні 10 років зріс з 0,5 до 0,8-1,2%. В Україні розповсюдженість та захворюваність склала, відповідно, 79,5 та 5,9 на 100 тис. населення.  Щодо Чернівецької області, то за період 2017-2019 рр. первинно цей діагноз було встановлено 141 пацієнту.

Задля покращення діагностики та лікування епілептичних захворювань на базі диспансерного відділення Чернівецької обласної психіатричної лікарні у 2016 році було створено обласний кабінет епілептичних захворювань та виділено в складі неврологічного відділення п’ять ліжок для стаціонарного лікування складних хворих з проявами епілептичних захворювань без психічних порушень.

За інформацією Чернівецького обласного центру громадського здоров’я