На Глибоччині сімейні лікарі здійснюють патронаж осіб на самоізоляції

Оскільки багато мешканців прикордонної Чернівецької області працюють за кордоном, час від часу повертаючись додому, існує небезпека завезення ними на Буковину коронавірусної інфекції. Як запобігають цим ризикам зокрема у Глибоцькому районі, розповідає головний лікар КНП «Глибоцький центр ПМСД» Марія Мельничук.

– До закриття кордону при його перетині на КПП «Порубне» працівники нашого ЦПМСД, які були у складі відповідних бригад, всім в’їжджаючим вручали пам’ятку з алгоритмом їхніх подальших дій, у тому числі, у разі появи респіраторних симптомів. У пам’ятці було також зазначено телефони «Гарячої лінії», за яким (якщо особа цього не знає, або не має підписаної декларації) можна зв’язатися із сімейним лікарем.

До їхньої честі, мешканці нашого району, які повернулися із країн із підвищенням захворюваності на COVID-19, як правило, одразу телефонують своєму лікарю. Якщо людина почувається добре, їй радять самоізолюватися. Тобто, залишатися вдома і звести до мінімуму контакти не лише із друзями та знайомими, а навіть із своєю сім’єю. Щодня телефоном чи повідомленнями у особисті ці особи інформують лікаря про стан здоров’я. Такі перестороги щодо запобігання витоку інформації не зайві не тільки з огляду на закон про нерозголошення персональних даних, але й для запобігання булінгу, цькування з боку оточення.

При необхідності надання цим людям медичної допомоги (адже чимало з них мають різні соматичні захворювання – діабет, гіпертонію тощо) вони телефонують сімейному лікарю, радяться, отримують від нього консультацію і за необхідності – електронний рецепт на телефон. Скріншот рецепту особа на самоізоляції надсилає родичам і вже ті привозять їй ліки додому.

Якщо виникає потреба відвідання пацієнта вдома, то за відсутності у нього проявів, за якими можна запідозрити коронавірусну інфекцію, лікар іде до нього у звичайному одязі. Коли ж може бути підозра на COVID-19, то крім звичайної укомплектованої медичної сумки лікар має з собою дезінфікуючі засоби та засоби індивідуального захисту, щоб у разі потреби супроводжувати хворого до місця госпіталізації. На щастя, з майже 40 мешканців нашого району, які повернулися з країн із підвищеним ризиком COVID-19 і знаходяться на самоізоляції вдома, таких прецедентів не було. Попри це, постійно проводимо інструктаж із всіма сімейними лікарями, відпрацьовуємо і оновлюємо стандарти маршрутів пацієнта із підозрою на COVID-19, відповідно до останніх наказів МОЗ України.