Область уже має тест-системи для діагностики COVID-19

До Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ України почали надходити перші тест-системи для діагностування COVID-19 методом полімеразно ланцюгової реакції, тобто такі, з допомогою яких досліджують проби підозр на коронавірус у вірусологічній референс лабораторії Центру громадського здоров’я України. Про це на сьогоднішньому брифінгу повідомила в. о. директора ДУ «Чернівецький лабораторний центр МОЗ України» Наталія Гопко.

– Одна така система розрахована на 100 реакцій, тому для раціонального їх використання вирішено групувати зразки, – відзначила Н. Гопко. – Крім цього, в області є достатньо швидких експрес-тестів і їх кількість буде більшати, зважаючи на відповідні закупівлі за рахунок міського й обласного бюджету, кошти районів, об’єднаних територіальних громад.

Зі слів заступниці директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марії Поліщук, наразі до ДОЗ надходить чимало пропозицій від постачальників швидких тестів для діагностування COVID-19, тож їх відразу скеровують до органів місцевого самоврядування.