Більше половини новозбудованих торік амбулаторій не мають належних умов та всієї документації

У рамках реалізації державного проекту «Сільська медицина» торік в області було збудовано 7 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Їх стан проінспектовано заступницею голови Чернівецької облдержадміністрації Наталією Гусак та відповідальними працівниками Департаменту охорони здоров’я ОДА. Більшість амбулаторій, які офіційно відкриті 2019-го, станом на початок січня 2020 р. насправді ще не були введені в експлуатацію та не мали відповідних сертифікатів.
Окремі ж із працюючих амбулаторій взагалі викликали в інспекторів справжній шок, як ось, відвідана вчора АЗПСМ с. Комарів Кельменецького району. «Буквально переступивши її поріг, одразу відчули запах чадного газу, диму, зі стелі просто на голови капав конденсат, а стіни рясно вкрив грибок та шкідливі смоли, – ділиться побаченим Н. Гусак. – Отож, далеко не риторичним є запитання, на що насправді було витрачено близько 8 млн. гривень, які скерували на будівництво цієї амбулаторії».
За результатами моніторингу Н.Гусак звернулася до правоохоронних органів стосовно з’ясування правомірності використання державних коштів.
Крім цього планується нарада із замовником робіт і забудовниками стосовно якості виконання ними роботи на об’єктах та усунення недоліків будівництва.