В області немає жодного підтвердженого випадку коронавірусу

25 лютого в приміщенні Чернівецької обласної державної адміністрації відбувся брифінг щодо запобігання та протидії коронавірусу COVID-19 на Буковині.

Спікерами заходу були заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Марія Поліщук та в.о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Гопко.

Як повідомила заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак, наразі в області не зафіксовано жодного підтвердженого випадку короновірусної інфекції. Наразі медики спостерігають за жінкою, яка повернулася з Італії.

«Пацієнтка звернулася за медичною допомогою через підвищення температури тіла. Оскільки вона прибула з італійського міста Бергамо, то мала ймовірність контактувати з хворими на коронавірус, тому  її ізолювали. Вона перебуває у інфекційному відділенні Чернівецької обласної клінічної лікарні. Зазначу, що пацієнтка отримує належне медичне лікування, у неї взяли матеріали для всіх необхідних досліджень», – каже заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Марія Поліщук.

«Зі збільшенням кількості країн, які повідомляють про наявність підозри на короновірус, велика увага приділяється відпрацюванню,  координації та злагодженості дій всіх відповідних служб. Наразі у нас немає підстав вважати, що ми виявили випадок інфікування короновірусом. Пацієнтка буде протестована на грип, а зразок дослідження на короновірус відправили до Центру громадського здоров’я і в найкоротші терміни маємо отримати результат».- каже в.о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Гопко.

Також вона повідомила про початок температурного скринінгу на кордоні. Так, від сьогодні у пункті пропуску «Порубне» вже розпочали вимірювати температуру особам, які прибувають із країн, де зафіксовано випадки коронавірусу. Для цього прикордонникам передали безконтактні термометри, які надав Червоний Хрест України.

Крім цього, планується навчання з відпрацюванням легенди з виявлення інфікованої короновірусом людини, яка має відповідну історію подорожі, має певну симптоматику або ці ознаки зафіксовані однією зі спеціальних служб.