Охорона здоров’я області отримала додаткове фінансування

Під час засідання 37-ї позачергової сесії Чернівецької обласної ради VII скликання депутати розглянули питання «Про внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік».

Як інформує начальник відділу фінансового забезпечення закладів і установ Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олександр Грегуцак, відповідно до рішення сесії щодо внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік, на медичну галузь області збільшили додаткове фінансування у розмірі близько 14 млн. гривень.

З них за рахунок розподілу залишку коштів:

– за рахунок вільних залишків коштів загального фонду обласного бюджету  новоствореному обласному  перинатальному центру на оплату комунальних послуг та енергоносіїв  – 6000 тис. грн. та на проведення розрахунків з оплати праці працівникам комунальних некомерційних підприємств, які з 1 квітня 2020 року переходять на прямі взаємовідносини з Національною службою здоров’я України (обласній клінічній лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги, онкологічному диспансеру,  протитуберкульозному диспансеру, кардіологічному центру, центруСНІДу, центру відновного лікування  та комплексної реабілітації дітей)  – 2650,0  тис. грн.  та закладам, які будуть утримуватися з обласного бюджету (базі спеціального медичного постачання  та медико-соціальній експертній комісії) – 350,0 тис. грн.;

– медичної субвенції, яка спрямовується Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації –5121,454 тис. грн. на придбання обладнання для перинатального центру

– обласним клінічним лікарням (дитячій та  дорослій) – 500,0 тис.грн. на забезпечення фінансування превентивних заходів реагування на поширення випадків гострої распіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.