Більше тисячі маленьких буковинців з інвалідністю пройшли реабілітацію у реабілітаційних медзакладах області

З 2019 року в Україні запроваджено новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом „гроші ходять за людиною”, що дозволить забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг. З цією метою Кабінетом Міністрів України прийнято 04.12.2019 постанову Кабінету Міністрів України № 994 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27  березня 2019 р. № 309”.

На сьогодні діти та дорослі з інвалідністю (усіх нозологічних форм захворювань) можуть бути забезпечені реабілітаційними послугами  відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80. Даний Порядок визначає механізм надання особам з інвалідністю та/або дітям з інвалідністю, та/або дітям віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою запобігання інвалідності), послуг із комплексної реабілітації (абілітації) у реабілітаційних установах комунальної та державної форми власності.

Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я формується Фондом соціального захисту інвалідів та розміщується на веб-сторінці Фонду соціального захисту інвалідів  ispf.gov.ua у розділі – „Реабілітація дітей з інвалідністю” – „Перелік  реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я.

У Чернівецькій області до цього Переліку увійшли:

ОКУ «Обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи»

реабілітаційне відділення КМУ «Обласний спеціалізований будинок дитини»

реабілітаційне відділення КНП «Міська дитяча поліклініка».

Як інформують у Департаменті охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації, впродовж 2019 р. послуги з реабілітації отримали більше тисячі дітей із інвалідністю. Зокрема, на базі ОКУ «Обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи» було реабілітовано 1736 дітей, з них 1025 дітей із інвалідністю, на базі КМУ «Обласний спеціалізований будинок дитини» – 234 дитини, з них 30 дітей із інвалідністю, на базі КНП «Міська дитяча поліклініка» – 3955 дітей, із них 104 дитини з інвалідністю.