Керівники закладів охорони здоров’я Буковини відвідали зустріч із представниками НСЗУ, яка відбулась в Івано-Франківську

23 січня у Івано-Франківську обговорили питання готовності закладів охорони здоров’я до співпраці з Національною службою здоров’я України в межах програми медичних гарантій у 2020 році. Участь у заході взяли керівники закладів охорони здоров’я Чернівецької, Хмельницької, Закарпатської та безпосередньо Івано-Франківської областей. Від Буковини до зустрічі із представниками НСЗУ долучились близько двох десятків керівників комунальних некомерційних підприємств медичної сфери, а також працівники фінансово-економічної служби даних закладів.

Заступник директора Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Володимир Мельничук розповів присутнім, що необхідно зробити для того, аби співпраця НСЗУ із закладами охорони здоров’я була результативною. Посадовець пояснив, що впродовж наступних кількох місяців будуть інтенсивно відбуватися зміни. Особливо до них мають бути готові керівники медичних закладів. Після того, як заклади укладуть контракти і подадуть заявку на певну медичну послугу, кошти, які йдуть через НСЗУ, розподілятимуться даним закладам. Коли новий етап реформи буде впроваджено, то пацієнти та лікарі побачать зміни і зрозуміють, що це правильні кроки.

– Хочемо дізнатися про ваші проблеми, які виникають на етапі підготовки до контрактування, почути запитання та дати на них відповіді, щоб спільно запрацювати в новій реформі з 1 квітня. Також ви можете звертатися в Західний міжрегіональний департамент, який знаходиться у Львові, для отримання необхідної інформації. Ми є для вас порадниками та одним з тих інструментів, через який ви можете звертатися до НСЗУ. Раджу всім керівникам належно ознайомитися із сайтом Національної служби здоров’я України, адже в найближчі місяці будуть відбуватися зміни до вимог, контрактування та фінансування, – зазначив під час доповіді Володимир Мельничук.

Як відомо, Національна служба здоров’я України буде оплачувати медичним закладам послуги, які пацієнтам надаватимуться безкоштовно. Для того, щоб заклади охорони здоров’я могли укласти договір з НСЗУ, перш за все, їм потрібно здійснити автономізацію, отримати статут підприємства, ліцензію та довідку з банку та договори з підрядниками. А також, комп’ютерну техніку для здійснення реєстрації в електронній системі охорони здоров’я і статистичні форми за 2018 та 2019 роки.