Актуальні питання освічення учасників бойових дій на МСЕК обговорили за «круглим столом»

10 лютого за ініціативи Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА на прохання учасників АТО в Чернівецькому обласному госпіталі ветеранів війни відбувся «круглий стіл» «Актуальні питань проведення медико-соціальної експертизи для учасників бойових дій».

За участю заступника директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Юрія Лесюка, начальника відділу профілактичної медицини, розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню управління Департаменту ОЗ Чернівецької ОДА Василя Павлюка, начальника Чернівецького обласного госпіталю ветеранів війни Василя Кожухаря, в. о. головного лікаря КМУ «Центр медико-соціальної експертизи» Вікторії Біволару, головного експерта – голови комісії обласної медико-соціальної експертної комісії Валентина Перепічки, голів профільних лікарсько-консультаційних комісій, медпрацівників госпіталю, представників громадських організацій та учасників бойових дій відбулось обговорення проблемних питань освідчення на медико-соціальній експертній комісії учасників АТО.

Як поінформував під час вступного слова Ю. Лесюк, протягом 2016 року на предмет встановлення групи інвалідності серед учасників бойових дій було освідчено 116 осіб, 81 з них визнано інвалідами війни.

Опісля до присутніх звернувся керівник Центру допомоги учасникам АТО Валерій Краснян. Він зосередив увагу на проблемних моментах, які виникають під час освідчення учасників АТО на медико-соціальній експертній комісії, зокрема щодо направлення військових на дообстеження у Вінницький інститут експертизи та реабілітації інвалідів.

Відповіді на ці та інші запитання учасники засідання отримали з доповіді В. Біволару, яка проаналізувала порядок скерування військовослужбовців на медико-соціальну експертну комісію, детально зупинившись на нормативно-правовій базі.

– Дуже важливо аби учасники АТО, приходячи до Центру медико-соціальної експертизи, мали всі необхідні документи. Адже освідчення даної категорії, як і всіх інших, проводиться відповідно до нормативно-правової бази. Особливо важливою є наявність свідоцтва про причинний зв’язок перенесеної травми чи каліцтва з військовою службою, котру видає тільки військово-лікарська комісія. Процес визначення групи інвалідності розпочинається зі встановлення діагнозу військово-лікарською комісією при демобілізації військовослужбовця. Якщо даного свідоцтва немає, то отриману травму неможливо пов’язати з виконання військового обов’язку,  – пояснює Вікторія Миколаївна. – Що ж стосується скерування учасників АТО на дообстеження у Вінницю, то така необхідність була зумовлена об’єктивними причинами. Загалом у нашій області таких випадків було два. Безумовно після проведення дообстежень чи повторних обстежень можливі розбіжності у ступені втрати працездатності, визначені у Вінниці і в Чернівцях. Для того й направляємо до інститут експертизи. Це дозволяє отримати більш об’єктивне заключення. Путівка туди є безкоштовною і видається тільки за згодою пацієнта. Комісія змушена здійснювати подібні направлення у випадку відсутності серед поданих документів певного обстеження чи неточного лікарського заклаючення.

На якісній підготовці документації для МСЕК акцентувала увагу й член лікарсько-консультаційної комісії госпіталю Катерина Шестакова. Водночас фахівець пояснила, що нерідко проблеми зі встановлення грипи інвалідності виникають через відсутність комунікації між лікуючими лікарем, представником лікарсько-консультаційної комісії та пацієнтом.

Засідання «круглого столу» супроводжувалось жвавим обговоренням та дискусією.

Заплановано, що задля вирішення проблемних питань щодо освідчення на МСЕК, подібні обговорення стануть регулярними. Крім того зосереджено увагу на посиленні роз’яснювальної роботи щодо підготовки до медико-соціальної експертизи.

1 2 3 44 6 7