На базі пологового будинку №2 Чернівців стартував проєкт щодо посилення заходів з інфекційного контролю в медичних установах

Даний пологодопоміжний заклад – єдиний в області та один із тринадцяти в Україні, де наразі відпрацьовують комплексну модель з протидії та попередження лікарняних інфекцій
Заходи з інфекційного контролю є важливим напрямком роботи будь-якого закладу охорони здоров’я, оскільки епіднагляд та контроль за попередженням інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги, дозволяє створити в медичній установі належні умови для безпечної роботи медичного персоналу та для безпечного перебування пацієнтів.
Водночас, у рамках реформування системи охорони здоров’я питання інфекційного контролю набувають визначного значення для укладання договорів із Національною службою здоров’я України.
Зважаючи на стратегічність та важливість епіднагляду й контролю за попередженням інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги, в області стартував проєкт із впровадження сучасних підходів до здійснення заходів з інфекційного контролю.
Даний проект здійснюється на базі КНП «Міський клінічний пологовий будинок №2» за підтримки державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» та державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».
Протягом 26-27 листопада, задля якісного впровадження проєкту з інфекційного контролю, з робочим візитом щодо організаційно-технічної допомоги Чернівці відвідав фахівець із внутрішньолікарняних інфекцій та антибіотикорезистентності відділу антибіотикорезистентності та інфекційного контролю ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» Роман Колесник.
У рамках моніторингового візиту було здійснено оцінку закладу охорони здоров’я, на базі якого відпрацьовується проєкт інфекційного контролю, відповідно до протоколу системної самооцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Також відбулась тематична лекція для медичного персоналу КНП «Міський клінічний пологовий будинок №2» з питань профілактики інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги, та інфекційного контролю в ЗОЗ.
Передбачається, що досвід, який здобуде пологовий будинок №2 у здійсненні інфекційного контролю та відпрацьовану комплексну модель з протидії й попередження лікарняних інфекцій, опісля інтерпретують на інші медичні заклади області.
Більш детальну інформацію про роботу даного проєкту дізнавайтесь згодом у відеорепортажі.