Відбулася екшн-акція у рамках Тижня безпеки дорожнього руху

За ініціативи Департаменту охорони здоров’я ЧОДА, КМУ «Обласного центру здоров’я» та ДУ «Чернівецького лабораторного центру МОЗ України», на Соборній площі відбулася масштабна екшн-акція присвячена Тижню безпеки дорожнього руху. Також до акції долучилися: ОКУ «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», Управління патрульної поліції в Чернівецькій області, Управління ДСНС в Чернівецькій області», ГО об’єднання автолюбителів «Streeter Chernivtsi».

Під час акції всім охочим було продемонстровано змодельовану дорожньо-транспортну пригоду за участю двох автомобілів (один із яких, за легендою, вибухнув та загорівся) з умовними потерпілими. Під час дійства працівники Патрульної поліції та ДСНС гасили пожежу, з допомогою спеціальних гідравлічних ножиць деблоковували умовного постраждалого з понівеченого авто та надавали йому допомогу до приїзду «швидкої». У свою чергу, працівники екстреної медичної допомоги, які прибули на умовне місце події, провели комплексне надання постраждалому медичної допомоги, у тому числі продемонструвавши правильність виконання серцево-легеневої реанімації, з допомогою спеціальних нош та іншого обладнання завантажили у реанімобіль для подальшого транспортування у лікувальний заклад.

«На відміну від багатьох країн Європи, зокрема Польщі, де вмінням у разі потреби надати постраждалому правильну домедичну допомогу, володіє більшість громадян, особливо молодого віку, в Україні ці знання ще не є настільки поширеними, – коментує головний лікар КМУ «Обласний центр здоров’я» Андрій Попадюк. – Тому, крім перестороги бути обачними на дорозі, дотримуватися правил дорожнього руху задля запобігання ДТП, акція мала на меті дати змогу охочим ознайомитися і на манекенах служби екстреної медичної допомоги попрактикуватися щодо надання домедичної допомоги. Дуже приємно, що біля машин «швидкої», де працівники Центру ЕМД ділилися цими знаннями, протягом усього часу проведення акції було людно» – каже Андрій Попадюк, головний лікар КМУ «Обласний центр здоров’я».

«Вирішили організувати таку акцію, щоб привернути увагу громадськості до правил поведінки на дорозі як водіїв так і пішоходів. Адже через недотримання правил дорожнього руху гине або втрачає здоров’я  надзвичайно велика кількість людей. Причому, цьому цілком можна було б запобігти і здебільшого здорові до ДТП люди не втрачали б здоров’я чи навіть життя.

Тому хотіли наочно продемонструвати, що часто тряпляється на дорогах, і у такий спосіб спонукати бути уважнішими, аби попередити нові трагедії. Якщо уявити, що кожні 1,5 хвилини одна людина у світі гине чи калічиться внаслідок ДТП, то це є великим тягарем для системи охорони здоров’я не лише в Україні, але й у будь-якій іншій країні. Отож, одним із основних завдань було також показати, наскільки важливо вміти надати правильну та швидкісну домедичну допомогу під час ДТП,  щоб зберегти чиєсь життя і здоров’я. Активна участь в акції дітей, школярів, молоді вселяє надію формування у середовищі юної генерації поведінкових навичок, які збережуть здоров’я та життя як їм, так і нашим нащадкам», – каже Наталя Гопко, в.о. директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» 

Під час акції, особливо вдячними глядачами і учасниками якої були діти та молодь, всі бажаючі могли ознайомитися з вмістом машин спецслужб, дізнатися, якою має бути аптечка водія, як правильно надавати домедичну допомогу, як діяти у випадку замкнення електрокарів, яких дедалі більшає на українських дорогах, тощо.

Завершилася акція яскравим масовим автопробігом за участю автомобілістів ГО об’єднання автолюбителів «Streeter Chernivtsi» та машин служб оперативного реагування вулицями Чернівців, які власним прикладом демонстрували містянам дотримання правил дорожнього руху.