В обласному ендокринологічному центрі відзначили Всесвітній день боротьби із цукровим діабетом

14 листопада у Чернівецькому обласному ендокринологічному центрі відбувся ряд заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби із цукровим діабетом.

Для буковинців на базі поліклінічного відділення Центру здійснювали скринінгове обстеження на цукровий діабет. Загалом в ході акції було обстежено 165 осіб, серед яких у 4 вперше виявлено порушення вуглеводного обміну.

Крім того, усі охочі мали нагоду отримати консультації співробітників кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології, лікарів-ендокринологів ЧОЕЦ, а також вузьких спеціалістів Центру та співробітників клінічних кафедр БДМУ: нефролога, дерматовенеролога, офтальмолога, невролога, алерголога, гінеколога.

Окремо для пацієнтів закладу охорони здоров’я медики практики та науковці провели інформаційно-просвітницький захід «Діабет – право на здорове життя». Провідні фахівці ендокринології розповіли пацієнтам про актуальні проблеми боротьби із цукровим діабетом в Україні та світі, а також окреслили основні завдання щодо покращання надання допомоги хворим на цукровий діабет у Чернівецькій області.

Традиційно найбільш свідомих і відповідальних щодо свого здоров’я пацієнтів медики відзначили подяками та подарунками. Оскільки тематика цьогорічного Всесвітнього дня боротьби із цукровим діабетом «Сім’я і діабет. Діабет стосується кожної родини», грамотами і подарунками за успіхи у самоконтролі цукрового діабету та профілактиці його ускладнень були відзначені найкращі родини  пацієнтів.