Механізми реорганізації медичних установ, які не зможуть перейти на фінансування від НСЗУ, напрацьовують робочі групи

Згідно зі змінами до статті 90 Бюджетного Кодексу України, які передбачені проєктом Закону про внесення змін до Бюджетного Кодексу України, у галузі охорони здоров’я не враховано видатки для ряду закладів. Зокрема, для тих, фінансування яких з Національної служби здоров’я України не передбачається. У Чернівецькій області в числі таких закладів охорони здоров’я  – обласний протитуберкульозний санаторій «Красноїльськ» та  ОКМУ «Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Садгора».

Враховуючи вказані норми законодавства, відповідно до Наказів Департаменту охорони здоров’я від 30.10.2019 №812 та №813, в області створені робочі групи, які будуть напрацьовувати пропозиції з подальшого функціонування вказаних закладів в умовах реформування системи охорони здоров’я. Крім того, одним із вузлових питань, які мають напрацювати робочі групи, є пропозиції щодо створення відділення реабілітаційного лікування для учасників бойових дій.

Робочі групи працюють під головування одного із заступників директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА. До їх складу ввійшли працівники Департаменту ОЗ, керівники зазначених закладів охорони здоров’я, представники громадських та волонтерських організацій, які опікуються ветеранами, ветеранами Афганістану, учасниками АТО/ООС тощо. Також до робочих груп запрошені представники депутатського корпусу Чернівецької обласної ради.

Свої пропозиції щодо подальшого функціонування зазначених медичних закладів, робочі групи повинні сформувати до 11 листопада поточного року.