На Буковині з робочим візитом перебувала Зоряна Скалецька

7 жовтня у Чернівецькій області на запрошення організаторів «Осіння школа з медичної освіти – 2019», що відбувається на базі ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» у рамках впровадження українсько-швейцарського проекту «Розвиток медичної освіти в Україні», перебувала міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька.

Після відкриття «Осінньої школи з медичної освіти» та робочої наради при в. о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайла Павлюка та голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна Зоряна Скалецька відвідала приміщення обласного перинатального центру, де ознайомилась з ходом реконструкції і монтажем технічного обладнання.

Під час перебування на об’єкті реконструкції було обговорено заходи, які необхідно здійснити для якомога швидшого введення в експлуатацію приміщення перинатального центру. За інформацією в. о. директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Чернівецької ОДА Олександра Пуршаги, згідно з проектно-кошторисною документацією, на завершення будівельних і медико-технологічних робіт необхідно ще 17 млн. грн.

Зі свого боку директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць та генеральний директор КНП «Міський клінічний пологовий будинок №1» Василь Ринжук поінформували очільницю МОЗ, що окремо на дооснащення відділення неонатальної реанімації перинатального центру потрібно 58 млн. грн.

Крім того, Оксана Андрієць повідомила, що Департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА неодноразово звертався до керівництва держави щодо необхідності завершення перинатального центру в Чернівецькій області. Останні звернення від ДОЗ були адресовані вже Президенту України Володимиру Зеленському, уповноваженому Президента України з прав дитини Миколі Кулебі та безпосередньо міністру охорони здоров’я.

У ході робочого візиту Зоряна Скалецька також побувала в Чернівецькому обласному реабілітаційному центрі з органічними ураженнями нервової системи, де разом із Іваном Мунтяном, Оксаною Андрієць та ректором ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» Тарасом Бойчуком ознайомились із роботою Центру. Зокрема, оглянули бальнеологічний корпус установи, басейн, гідромасажні ванни, харчоблок, стаціонар та поспілкувалась із маленькими пацієнтами і їхніми батьками.

Крім того, керівники відвідали реабілітаційні зали медустанови й ознайомились із сучасними реабілітаційними методиками, котрі впроваджені в Центрі. На завершення візиту керівники обговорили подальший розвиток даного закладу та реабілітаційної служби області в цілому.

У аналогічному форматі відбулось відвідування Центру симуляційної медицини БДМУ, де керівники оглянули нові методики навчання студентів-медиків та сучасні підходи до опанування майбутніми медиками практичних навичок.