У Чернівцях проходить перша «Осіння школа з медичної освіти»

7 жовтня на базі ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет»  розпочала роботу перша триденна «Осіння школа з медичної освіти – 2019», що відбувається у рамках впровадження українсько-швейцарського проекту «Розвиток медичної освіти в Україні».

З початком роботи учасників проекту привітала Міністер охорони здоров’я України Зоряна Скалецька, яка закцентувала увагу на важливості проведення подібних заходів для покращення якості вищої медичної освіти.

– Забезпечення належної медичної освіти є важливим  для Міністерства, оскільки розвиток системи охорони здоров’я напряму залежить від зрушень у медичному освітньому процесі. Розуміння того, як ми будуватимемо нашу кадрову політику, починається з освіти. Питання, які будуть порушені під час роботи школи, є базовими й для функціонування практичної охорони здоров’я. Відтак, усе, що буде напрацьовано у рамках даного проекту, стане вагомим кроком у медичній галузі загалом. Подібні заходи потрібні для того, щоб знайти агентів змін, і водночас є важливими для прийняття ефективних управлінських рішень у подальшому, – відзначила під час вітальних слів Зоряна Скалецька.

Слухачів школи з початком роботи також привітав ректор БДМУ Тарас Бойчук, директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць та заступник директора Швейцарського бюро співробітництва та розвитку в Україні Ніколя Гігас.

У ході привітання керівник системи охорони здоров’я області Оксана Андрієць також зосередила увагу на важливості даного проекту та висловила свою підтримку і сподівання, що усі напрацювання, котрі будуть здійсненні під час проведення осінньої школи з медичної освіти, знайдуть своє відображення у практичному напрямку медичної галузі.

У проекті беруть участь понад 100 учасників, 25 гостей та спікерів із 7 країн світу, серед них: реформатори, освітяни у сфері медицини, управлінці закладів вищої медичної освіти та студенти.

Осінню школу проводять україно-швейцарський проект “Розвиток медичної освіти”, Буковинський державний медичний університет і Швейцарський інститут тропічного й громадського здоров’я, за фінансової підтримки Швейцарського бюро розвитку й співробітництва та за підтримки Міністерства охорони здоров’я України й Департаменту охорони здоров’я ЧОДА. Партнерами заходу є Маастрихтський університет, Світова федерація з медичної освіти, Проект Сприяння академічній доброчесності – SAIUP.