Лікарі-бактеріологи області вдосконалювали професійну майстерність

4 жовтня на базі ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» за підтримки Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА відбувся семінар з питань лабораторної діагностики крапельних інфекцій та визначення чутливості мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів.

У навчанні взяли участь лікарі-бактеріологи, бактеріологи закладів охорони здоров’я області та ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Розпочався семінар зі вступних слів заступника директора з організації дослідження біологічних факторів ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Ірини Ковалевської. Фахівець підкреслила важливість забезпечення належного проведення лабораторних досліджень крапельних інфекцій для якісної та швидкої диференціації бактеріальних інфекцій, профілактик даних захворювань та прогнозу їх перебігу. Крім того, як відзначила Ірина Ковалевська, не менш актуальним є і питання щодо визначення чутливості мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів, адже використання даної методики дозволить зменшити ризики розвитку антибіотикорезистентності.

Опісля учасники семінару заслухали ряд доповідей провідних фахівців ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України», зокрема щодо виконання українського законодавства з питань запобігання та протидії розвиткові стійкості до антибіотиків. Також у ході навчань було розглянуто методологію бактеріальної діагностики різного роду інфекційних захворювань.

Окремо фахівці провели аналіз мікробіологічного моніторингу у закладах охорони здоров’я області за дев’ять місяців поточного року.