Під час засідання оперативного штабу медики обговорили стан проведених заходів, спрямованих на локалізацію спалахів гострих кишкових інфекцій

Сьогодні, 4 жовтня, у Департаменті охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації відбулось чергове засідання оперативного штабу з реагування на спалахи гострих кишкових інфекцій, які тривають в області.

Під керівництвом директора Департаменту ОЗ Оксани Андрієць, в. о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Гопко та за участю заступника директора Департаменту – начальник управління реформ медицини та кадрової політики Юрій Лесюк, заступника начальника управління  – начальник відділу медичної допомоги дорослим управління медичної допомоги населенню Департаменту Василя Павлюка, а також начальника Головного управління Держпродспоживслужби України у Чернівецькій області Олександр Александрюк та фахівців ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» – заступника директора з організації епідемічного нагляду Мар’яни Миронюк,  завідувача відділу епідемічного нагляду, профілактики інфекційних захворювань Юрія Падурару було обговорено ряд важливих питань щодо епідеміологічного благополуччя області.

Під час засідання його учасники проаналізували епідемічну ситуацію щодо гострих кишкових інфекцій. Передусім, стан захворюваності у смт. Красноїльськ Сторожинецького району та смт. Путила Путильського району, де з 01.10.2019 р. тривають спалахи гострих кишкових інфекцій. Зокрема, оперативну інформацію щодо кількості захворілих під час спалахів надав Юрій Падурару. Так, станом на ранок 04.10.2019 р. нових повідомлень про захворювання учасників весільного бенкету, який відбувався у смт Путила, не надходило. Наразі зареєстровано 126 захворілих осіб, 35 з яких – діти.

Аналогічно станом на ранок 04.10.2019 не надходило й нових повідомлень про захворілих у смт. Красноїльськ Сторожинецького району. Всього тут було зареєстровано 16 хворих, 4 з них – діти.

Опісля Наталія Гопко повідомила попередні результати лабораторних досліджень зразків харчових продуктів, питної води, змивів з обладнання, посуду, інвентарю, зразків матеріалу від осіб, які залучались до приготування страв, хворих. Відтак, за результатами обстеження клінічного матеріалу від 20-ти хворих виділено Salmonella enteritidis. Аналогічний збудник ідентифіковано при дослідженнні окремих м’ясних та рибних страв.  Остаточний результат досліджень харчових продуктів буде отримано 05.10.2019.

Зі свого боку про виявлені порушення на об’єктах виникнення спалахів та про вжиті заходи з метою усунення причин та умов порушень санітарного законодавства розповів Олександр Александрюк.

Окремо чималу увагу було приділено питанням надання якісної медичної допомоги усім постраждалим, внаслідок ускладнення епідеміологічної ситуації щодо гострих кишкових інфекцій. Зокрема, проаналізовано стан постраждалих та маршрутизацію пацієнтів, відповідно до рівнів надання медичної допомоги.

Станом на ранок 04.10.2019 р. з числа осіб, які постраждали внаслідок спалахів гострих кишкових інфекцій, до КНП «Вижницька районна лікарня» (м. Вашківці) госпіталізовано 24  особи, з них – 8 дітей, до КЗ «Путильська ЦРЛ» – 31 особу, з них – 7 дітей, до ОКУ «Обласна клінічна лікарня» м. Чернівці – 7 дорослих осіб, до ОКУ «Обласна дитяча клінічна лікарня» – 1 дитину, а також 16 осіб, серед яких 4 – діти, госпіталізовано до Сторожинецької ЦРЛ.