Донор Петро Прокопець став власником гірського велосипеда від ЄС

3 жовтня у Чернівецькому центрі служби крові відбулось вручення гірського велосипеда донору-переможцю. Подарунок був придбаний у у рамках спільної операційної програми «Румунія – Україна 2014-2020», який фінансується Європейським Союзом. Вартість велосипеда складає близько 10 тис. грн.

Як інформує головний лікар Чернівецького обласного центру служби крові Анжеліка Каланча, протягом 18-20 вересня Центр взяв участь у розвиткові донорського руху за підтримки ЄС. Кампанія «Європа за ТЕБЕ! Ти за ЖИТТЯ! Будь ДОНОРОМ!” одночасно відбулась у центрах переливання крові дев’яти міст України та Румунії. Кульмінацією проекту став розіграш та вручення 9 гірських велосипедів донорам, яких було визначено під час розіграшу методом жеребкування.

У Чернівцях щасливим власником подарунка став багаторічний донор крові Петро Прокопець. Про розіграш велосипеда Петро Павлович не знав, тож не йшов цілеспрямовано здавати кров. На забір крові прийшов як завжди – з метою в черговий раз допомогти тому, кому це потрібно.

– Пригадую, це була моя ювілейна 20 кроводача. Про те, що став учасником розіграшу, був повідомлений пізніше і приємно вражений, коли дізнався, що став переможцем.Саме збирався собі придбати велосипед, а тут випав такий приз, – каже Петро Прокопець.

Завідуюча трансфузіологічного відділу міського пологового будинку № 1 Чернівців Наталія Городюк розповідає, що Петро Прокопець є неєдиним донором у своїй родині. Ще троє його рідних братів  Володимир, Олексій та Сергій також долучились до постійного донорства крові. Усі брати Прокопець приходять здавати кров до трасфузіологічного відділення пологового будинку №1, тож часто її використовують для порятунку породіль. Петро Павлович також вперше став донор саме у цьому відділенні, де здавав кров для своєї дружини, яка мала народжувати.

Організатори транскордонної співпраці відзначили якісну роботу буковинських транфузіологів під час проекту.

– Керівні органи програми дуже задоволені співпрацею із центрами переливання крові у всіх містах України. Особливої увагу заслуговує праця фахівців Чернівецького обласного центру служби крові, які підійшли до справи з чималим ентузіазмом. Це дозволило впродовж тільки трьох днів залучити максимальну кількість донорів. У Чернівцях участь у заборах крові, які відбулись у рамках нашої програми, взяла найбільша кількість донорів – 143. Висловлюю подяку сім часникам програми, – відзначила експерт Чернівецького офісу програми «Румунія – Україна 2014 – 2020» Олена Варварюк.

– Проекти, які реалізовують у Чернівецькій області в рамках транскордонного співробітництва, дозволяють вирішувати низку актуальних питань, зокрема у системі охорони здоров’я. Переконаний, що проект, який відбувся з метою популяризації донорства крові, дозволив врятувати не одне життя, – додає заступник начальника управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Чернівецької ОДА Микола Романишин.