У Чернівцях працювала виставка фото «Грудне вигодовування у публічному просторі»

З початку серпня триває Світовий тиждень грудного вигодовування. Це найбільш ефективний, безпечний та доступний шлях для малюка бути здоровим. Але через брак інформації та поширення міфів про грудне вигодовування, багато матерів недооцінюють його користь для здоров’я дитини. Тому відмовляються годувати дитину грудьми або закінчують годування занадто рано.

За даними ВООЗ, у світі лише 40% дітей до 6 місяців харчуються виключно молоком матері. Якби поширеність грудного вигодовування була універсальною глобально, це могло б врятувати близько 820 тисяч немовлят на рік.

Дитина отримує від грудного вигодовування користь, яку нічим не можна замінити:

▪ Воно забезпечує повну потребу дитини в поживних речовинах протягом перших 6 місяців життя. З 6 до 12 місяців задовольняє щонайменше половину потреб дитини в поживних речовинах, а протягом другого року життя — покриває третину.

▪ З молоком матері немовля отримує антитіла, які здатні захистити від хвороб — воно може дати імунітет дитині на майбутнє від астми, діабету, значно знижує ризик смерті внаслідок діареї, пневмонії. Але грудне молоко не є альтернативою вакцинації. Від інфекцій, проти яких треба робити щеплення малюкам, материнське молоко не захищає.

▪ Грудне вигодовування сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку дитини.

▪ Для дитини грудне вигодовування — це також відчуття безпеки. Зокрема й через контакт “шкіра до шкіри”. http://bit.ly/31fRpxk

Водночас користь від грудного вигодовування отримують не лише малюки, а й мами. Воно знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету 2-го типу і післяпологової депресії

одночас користь від грудного вигодовування отримують не лише малюки, а й мами. Воно знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету 2-го типу і післяпологової депресії. https://uni.cf/2MAuysc

У грудному вигодовуванні час надзвичайно важливий. Прикладати дитину до грудей матері важливо якнайшвидше — бажано протягом першої години життя немовляти. Новонароджені, яких вигодовують грудьми в перші години життя, мають значно більші шанси на виживання та надійний захист від безлічі хвороб. Навіть затримка у кілька годин після народження може мати серйозні наслідки для розвитку дитини.

У переважній більшості — близько 97% жінок здатні успішно годувати дітей грудьми. Випадки, коли не можна годувати дитину груддю — рідкісні (вживання наркотиків чи серйозні інфекційні хвороби у матері). Їх може вказати тільки лікар.

В Україні багато жінок соромляться годувати дітей грудьми, особливо в публічних місцях. Це відбувається через брак інформації, поширені міфи про грудне вигодовування та ще досі неповне прийняття суспільством цього природного процесу.

Аби зламати стереотипи у Чернівецькій області в ході Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування на базі Медіа-центр «Belle Vue» проходила фотовиставка «Грудне вигодовування у публічному просторі». Виставка була реалізована в межах програми «Резиденція солідарності» від ГО «Феміністична майстерність» і спрямована на підвищення культури сприйняття жінок-годувальниць у публічному просторі.