У пологових будинках Чернівців новонародженим вручили вишиванки

Сьогодні, 16 травня, – у Всесвітній день вишиванки, у міських клінічних пологових будинках №1 та №2 Чернівців відбулась традиційна акція «Народжені у вишиванках», з якої на Буковині День вишиванки стартує вже щонайменше протягом десятиліття.

Цьогоріч діткам, народженим в переддень даного свята, вишиванки дарували в. о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк та директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць.

– Переконаний, що ці вишиванки стануть оберегом для діток і колекція етнічного вбрання малюків лише поповнюватиметься. Адже вони народились напередодні символічного свята, а отже, вишиванка безсумніву є їхнім генетичним кодом, – передаючи вишиті сорочки матерям новонароджених малюків, відзначив Михайло Павлюк.

– У цьому році Всесвітній день вишиванки приурочений до Дня пам`яті жертв політичних репресі. Тож закономірно, що вручені сьогодні вишиванки символізуватимуть для малюків та їхніх батьків народження у вільній і незалежній Українській державі. Крім того, у майбутньому стануть приємною згадкою про День вишиванки – свято, яке було започатковане в Україні, у наших рідних Чернівцях, й набуло світового масштабу, – додає Оксана Андрієць.

Приємним сюрпризом для організаторів акції «Народжені у вишиванках» стало те, що деякі матері за власною ініціативою наслідують започатковану акцією традицію – одягати новонароджених у вишиванки під час виписування з пологового будинку. Вони заздалегідь, ще до пологів, власноруч вишили своїм малят сорочки. Зокрема, власні витвори продемонструвала молода матуся Діана та матір трьох доньок Христина.

– Неодноразово бачила репортажі із вручення вишиванок у пологових будинках. Мені це дуже імпонувало, сама ж не сподівалась колись стати учасницею цієї події. Неочікувано. Оскільки нашій сім’ї подобається все українське й усі вдома мають вишиванки, попередньо сама вишила своїй Софійці сорочечку для виписки з пологового будинку. Проте дуже приємно отримувати ще одну вишиванку у подарунок, – каже мама Христина Рубінов, яка працює терапевтом в одній з приватних клінік Чернівців.