Департамент охорони здоров’я продовжує інтенсивні заходи із протидії кору в області

У рамках заходів профілактики та боротьби із кором у Чернівецькій області здійснюється роз’яснювальна робота з питань вакцинації проти кору дорослого населення з числа груп ризику. У зв’язку з цим в Чернівцях відбулась нарада керівників дитячих дошкільних навчальних закладів, у якій взяла участь заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА – начальник управління медичної допомоги населенню Марія Поліщук.

Під час засідання було обговорено питання імунізації від кору усіх працівників ДНЗ м. Чернівці та розглянуто можливість організації проведення вакцинації на базі приміщень дитячих садків. Дана ідея була підтримана Департаментом охорони здоров’я.

Також під час наради було порушено питання допуску невакцинованих дітей у ДНЗ. Керівник Управління освіти і науки Чернівецької обласної ради Вітковська Ніна відзначила, що солідарна з вимогами Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України в питанні забезпечення належного рівня імунізації, передусім проти кору, усіх дітей, які відвідують ДНЗ.

Зі свого боку Марія Поліщук наголосила на наявності достатньої кількості імунобіологічних препаратів в області, і відзначила, що новий Наказ МОЗ №958 від 23 квітня 2019 року «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні» скасовує будь-які вікові обмеження щодо вакцинації проти кору. Тож фахівець в черговий раз закликала мешканців області отримати необхідні профілактичні щеплення.

Крім активної роз’яснювальної роботи, фахівці Департаменту охорони здоров’я також займаються забезпеченням підвищення кваліфікації медичних сестер первинної ланки з питань імунізації. Так, 15 травня, у міській дитячій поліклініці Чернівців за участю експерта Департаменту ОЗ з «Дитячої імунології», лікаря-імунолога Аліни Дашкевич та завідуючого відділенням загальної практики – сімейної медицини міської поліклініки №3 Василя Бойка, відбувся семінар-тренінг щодо якісної організації проведення щеплень, техніки введення вакцин, зберігання і транспортування імунобіологічних препаратів тощо.