Понад 192 мільйони гривень виплатила НСЗУ надавачам первинної медичної допомоги Буковини

За даними Національної служби здоров’я України, станом на 22 березня поточного року комунальні некомерційні підприємства первинної ланки надання медичної допомоги Чернівецької області отримали виплати від національного страховика в загальній сумі понад 192 мільйони гривень (ілюстрація №1).

Усі заклади первинної ланки системи охорони здоров’я Буковини були автономізовані і відповідно до реформування фінансової системи медичної галузі, уклали договори з НСЗУ й наразі отримують виплати за надані медичні послуги за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Протягом 2018 року надавачі первинної медичної допомоги Чернівецької області отримали більше 91 мільйона гривень від НСЗУ. У 2019 році виплати від національного страховика суттєво зросли. Тільки за неповних три місяці КНП «первинки» краю було скеровано понад 100 мільйонів гривень за надані медичні послуги (ілюстрація №2).

Згідно з інформацією НСЗУ, лідерами за виплатами коштів у Чернівецькій області стали заклади ПМД м. Чернівці (58,9 млн. грн.), Сторожинецького (19,7 млн. грн.), Новоселицького (15 млн. грн.) та Кіцманського (14,7 млн. грн.) районів. Детальніше – в ілюстраціях №3 та №4.