В області автономізують ще шість закладів охорони здоров’я третинного рівня

Сьогодні, 27 березня, під час засідання 30-ої чергової сесії Чернівецької обласної ради було винесено на розгляд та ухвалено депутатами рішення про перетворення шістьох обласних закладів охорони здоров’я на комунальні некомерційні підприємства. Зокрема, прийнято рішення про трансформацію в КНП КМУ «Чернівецький обласний клінічний кардіологічний центр», КУ «Чернівецький обласний клінічний онкологічний диспансер», КМУ «Чернівецька обласна психіатрична лікарня», КМУ «Чернівецький обласний наркологічний диспансер», КМУ «Чернівецький обласний шкірно-венерологічний диспансер», а також ОКУ «Чернівецький обласний ендокринологічний центр». Рішення про автономізацію обласного ендокринологічного центру прийнято, шляхом внесення змін у рішення сесії обласної ради щодо встановлення мораторію на реорганізацію даного закладу.

У такий спосіб в області здійснюється підготовка до реформування третинного рівня надання медичної допомоги. Торік у комунальні некомерційні підприємства було перетворено три заклади третинного рівня надання медичної допомоги – Лікарню швидкої медичної допомоги, обласну клінічну лікарню, обласну дитячу клінічну лікарню.

Автономізація зумовлена змінами в системі фінансування охорони здоров’я. Тільки перетворений в КНП медичний заклад зможе укласти угоду з Національною службою здоров’я України й надалі отримувати фінансування за надані медичні послуги за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Крім того, на Буковині вже автономізовано медичні установи первинної медичної допомоги й завершується перетворення в КНП лікувально-профілактичних закладів вторинного рівня.