Медсестри двох лікарень області переймали досвід роботи у німецьких фахівців

Нещодавно у Львові в рамках проекту «Україна – Здоров’я дітей. Розвиток дитячої та підліткової медицини» відбувся навчальний семінар з міжнародною участю «Медична сестра дитячого стаціонару: виклики сьогодення».

У форумі взяли участь медсестри дитячих відділень, педіатричних дільниць, кабінетів здорової дитини, кабінетів профілактичних щеплень, дитячих дошкільних установ та медсестри загальної практики – сімейної медицини. Від Буковини за сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА та за підтримки Чернівецької обласної асоціації медичних сестер до семінару долучились двоє представниць – старша медична сестра відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської дитячої клінічної лікарні Світлана Загарюк та старша медична сестра відділення недоношених дітей обласної дитячої клінічної лікарні Ольга Чигурян.

Спікерами семінару були переважно іноземні фахівці, зокрема з Німеччини. Вони розповіли про сучасні підходи до надання медичної допомоги дітям та поділились досвідом з українськими медсестрами.

Розпочався семінар презентацією «Невідкладні стани в педіатрії» медичного директора та головного лікаря клініки дитячої та підліткової медицини Західного Бранденбургу (м.Потсдам), професора, доктора Томаса Ерлера.

Також учасники семінару мали нагоду почути доповіді Яни Гумбердрос «Інфекційний контроль та інфекційна безпека у дитячій клініці», Юлії Шефер «Зміст та організація роботи мед сестринського персоналу у відділенні дитячої хірургії. Травматизм у дитячому віці. Міжнародна програма даних щодо дитячого травматизма» та Ангеліки Гьорс «Організація роботи медичних сестер дитячого стаціонару, облаштування посту нічного чергування (IMC, ITS), ведення медсестринської документації».

Медсестри – учасниці з Буковини – відзначають високий рівень організації семінару та підкреслюють його важливість для підвищення рівня професійних знань.

– Особливе зацікавлення викликав тренінг із встановлення внутрішньовенних катетерів, зокрема недоношеним дітям, який проводили на сучасних муляжах. Крім того, семінар дозволив поспілкуватись з колегами на різні професійні теми, а також ознайомитись із досвідом роботи та сучасними передовими методиками меддопомоги, які презентували німецькі фахівці, – каже Ольга Чигурян.

– Завдяки вичерпним та змістовним доповідям медиків-іноземцям мала змогу порівняти особливості надання реанімаційної допомоги у нашому відділенні з тим, як це здійснюється у клініці Німеччини. При цьому, найбільше зацікавила інформація про раптову смерть немовлят, її перші ознаки та можливі методи надання медичної допомоги у разі виникнення таких стані, – додає Світлана Загарюк.