«Первинка» та аптечна мережа Кіцманщини готуються до переходу «Доступних ліків» на електронні рецепти

На минулому тижні у Кіцманській районній державній адміністрації відбулася нарада під керівництвом т. в. о. голови Кіцманської  районної державної адміністрації Юрія Косара та за участю головного лікаря КП «Кіцманський некомерційний центр первинної медико-санітарної допомоги» Мирослава Заліщука, фахівців даної медичної установи та керівників аптечних закладів Кіцманського району.

Основне питання, яке було обговорено під час засідання, – перехід програми «Доступні ліки» в адміністрування Національної служби здоров’я України. Воно є досить важливим, оскільки вносить ряд змін в організацію роботи урядової програми. Зокрема, НСЗУ стане єдиним платником за програмою. Як НСЗУ зараз укладає договори з медичними закладами первинної ланки, так укладатиме їх із аптеками. Правила укладання будуть прозорими і єдиними для всіх. Усі аптеки, які виконають певний набір вимог, зможуть укласти договір з НСЗУ про реімбурсацію.

Усі процеси – реєстрація аптеки в електронній системі охорони здоров’я, укладання договору та відпуск електронних рецептів – відбуватимуться в електронному форматі.

Усі ліки за програмою будуть виписуватися за допомогою електронного рецепта, який можна буде відпустити в будь-якій аптеці, що має договір із НСЗУ, незалежно від місця проживання пацієнта і місця роботи лікаря.

Більше про зміни у роботі «Доступних ліків» читайте на сайті ДОЗ за посиланнями:

«Доступні ліки» переходять в адміністрування НСЗУ

Як і коли запрацює електронний рецепт у програмі «Доступні ліки»

Доступні ліки – новий перелік: Безоплатних препаратів стало більше

«Доступні ліки» перейдуть в адміністрування Національної служби здоров`я