Сьогодні – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня 2019 року відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Туберкульоз – одне з найдавніших інфекційних захворювань, яке  характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Він вражає практично всі органи і системи організму, але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.

За даними фахівців, кожен четвертий житель планети є носієм туберкульозної інфекції та найбільшою проблемою є те, що більшість з них мають резистентну форму, яка не реагує на сучасні медпрепарати.

З 2000 року зафіксовано 54 мільйони випадків смертей від туберкульозу,  з них 1,6 мільйони – за 2017 рік.

В Україні 21500 осіб захворіли на туберкульоз у 2018 році, серед них – 600 дітей. Біля 3500 осіб померли від цієї хвороби.

В Чернівецькій області щороку виявляється близько 300 хворих на туберкульоз. Станом на 01.01.2019р. в області на диспансерному обліку з приводу туберкульозу налічується 4136 осіб, з яких 479 – хворі на активну форму. Щороку від активного туберкульозу помирають близько 50 хворих.

Захворюваність всіма формами активного туберкульозу в нашій області з 31,9 на 100 тисяч населення за 2017р. зменшилась до 27,7 на 100 тис. населення за 2018 рік.

Ризик захворіти на туберкульоз мають люди при спілкуванні з хворим на відкриту форму туберкульозу, потраплянні мікобактерій туберкульозу з пилом в організм через легені, побутові речі, посуд та постіль, вживанні продуктів від хворих на туберкульоз свійських тварин, неповноцінному щепленні, недостатньому та нераціональному харчуванні, поганих житлових умовах, виснажливій праці, зниженому імунітеті, зловживанні алкоголем і тютюнопалінням, тривалому стресі та депресії. Раціональне харчування, здоровий сон, фізичні вправи, ведення здорового способу життя покращать імунітет і посилять спротив хворобі.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом – це важлива нагода для підняття рівня поінформованості широких верств населення щодо даного захворювання.