Учасники акції «Серце до серця» допоможуть діткам із вадами серця

У перший день квітня стартує чергова, вже XIV-а, щорічна акція Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», під час якої відбувається збір коштів на придбання найбільш необхідного медичного обладнання для комунальних лікувальних закладів. Підсумкам проведення на території Чернівецької області аналогічної акції у 2018 році та завданням на рік нинішній була присвячена прес-конференція обласного відділення ВБФ «Від серця до серця», яка відбулася у приміщенні облдержадміністрації. У ній взяв участь заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Ігор Богатирець, заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Марія Поліщук, начальник управління з питань молоді та спорту ОДА Богдан Вітовський, заступник директора Департаменту освіти та науки Ірина Ісопенко, експерт ДОЗ зі спеціальності «Дитяча кардіоревматологія» Ірина Сімак, представники Національної поліції, вишів та середніх навчальних закладів області.

Відкрив захід заступник голови ОДА Ігор Богатирець, який подякував волонтерам Фонду за їхню подвижницьку працю. «Ви робите вкрай необхідну роботу, а заразом вчите бути добрішими саме до тих, хто цього найбільше потребує», відзначив він.

– Кожного року до нашої акції в області приєднується дедалі більше учасників. Завдяки цьому є можливість закуповувати справді якісне обладнання, що рятує життя і здоров’я маленьких буковинців, – повідомила голова Чернівецького обласного відділення ВБФ «Серце до серця» Анна Рибарчук.

За її інформацією, торік, наприклад, на придбання апарата для визначення гостроти слуху у дітей в області було зібрано більше 200 тисяч гривень. Як і попередніми роками, найвагоміший внесок у спільну справу зробили студенти ЧНУ, БДМУ, учні шкіл Глибоцького та Хотинського районів та школи села Великий Кучурів Сторожинецького, яких під час прес-конференції відзначили нагородою «Золоте серце» та почесними грамотами Фонду.

– Від імені медиків і їхніх маленьких пацієнтів висловлюю щиру вдячність всім, хто щороку долучається до шляхетної акції Фонду «Серце до серця», – каже заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Марія Поліщук. – Завдяки вам у поліклінічному відділенні обласної дитячої лікарні тепер є сучасний портативний скринінговий прилад для отоакустичної емісії Oto Read, на якому безоплатно може обстежитися кожна дитина нашої області. З його допомогою вже обстежено 54 дитини, у 14 з яких виявлено різну патологію слуху. Це означає, що завдяки своєчасному виявленню і скеруванню на лікування дітки мають шанс залишитися здоровими і запобігти глухоті.    

Зважаючи, що метою цьогорічної акції є збір коштів на придбання кардіологічного обладнання для допомоги діткам із вадами серця, М. Поліщук попросила охарактеризувати ситуацію з кардіозахворюваннями серед маленьких буковинців експерта ДОЗ зі спеціальності «Дитяча кардіоревматологія» Ірину Сімак.

– На сьогодні в області налічується більше 1300 дітей із вродженими вадами серця та патологією міокарда, – повідомила Ірина Захарівна . – Щороку до них додається ще 80-90 таких новонароджених діток. Причому до 10% із них мають дуже серйозну кардіопатологію, що потребує негайного надання медичної допомоги. Таких діток зазвичай скеровуємо на операції до спеціалізованих клінік (торік, наприклад, їм було проведено 32 операції). Оскільки ж рахунок життя дітей із серйозною кардіопатологією йде буквально на лічені дні й години, особливе значення для них має сучасна функціональна діагностика. Тому будемо дуже вдячні за придбання такого обладнання. Збір коштів у рамках цьогорічної акції «Дитяче серденько, живи» на закупівлю діагностичного кардіообладання триватиме в області до травня. Її організатори сподіваються, що сума зібраних коштів буде більшою, ніж торік .