Амбулаторія у Чагрі стане однією з перших в області, відкритих у ході розбудови спроможної первинної мережі

Відповідно до Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», ініційованого Президентом України, в області триває будівництво дев’яти сучасних амбулаторій.

Сьогодні, 17 січня, у селі Чагор Глибоцького району на об’єкті будівництва нової амбулаторії загальної практики – сімейної медицини за ініціативи директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксани Андрієць відбулась виїзна робоча нарада.

Під час виїзду керівник медичної галузі області відвідала будівництво нового медичного закладу та поспілкувалась з генеральним директором товариства «Надія» Василем Бічером та головою Чагорської об’єднаної територіальної громади Георгієм Коблюком щодо ходу будівельних робіт на даному об’єкті.

– Незважаючи на те, що Чагор знаходиться неподалік від обласного центру, новий медзаклад первинного рівня важливий для цієї місцевості. Адже батькам з малолітніми дітьми та літнім людям важко добиратись до Чернівців. Вони повинні мати змогу отримати всю необхідну безоплатну первинну медичну допомогу, гарантовану державою, у своєму населеному пункті, в чому, власне й полягає покращення доступності надання медичних послуг первинного рівня, – відзначає Оксана Андрієць.

На важливості нового приміщення амбулаторії зосереджує увагу й Георгій Коблюк, підкреслюючи, що громада заздалегідь подбала про організаційні моменти для початку будівництва, зокрема віднайшла земельну ділянку та передбачили 10% (700 тисяч гривень) співфінансування з місцевого бюджету на дане будівництво.

Загалом на проект передбачено 7 мільйонів гривень, 90% з яких скерують з Державного бюджету. Заплановано, що за ці кошти буде зведено приміщення амбулаторії сімейного типу для роботи трьох-чотирьох лікарів, оснащено даний медзаклад сучасним обладнанням та придбано службовий автомобіль.

Наразі, за інформацією Василя Бічера, будівельники впродовж декількох днів розраховують завершити зведення фундаменту майбутньої амбулаторії, а завершити будівництво планують вже до кінця першого кварталу поточного року.