В обласному кардіологічному центрі запрацювало відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, вартість створення якого складає майже 30 мільйонів гривень

Тільки на придбання ангіографа, обладнання котре дозволить буковинцям отримувати європейську високоспеціалізовану кардіохірургічну допомогу,  витрачено 23 мільйони

Сьогодні, 18 жовтня, в Чернівецькому обласному кардіологічному центрі відбулося відкриття відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії. Особливістю цього відділення є те, що в ньому запрацював довгоочікуваний ангіоргаф і в області відтепер повною мірою налагоджують роботу реперфузійної мережі.

На виконання Плану пріоритетних дій Уряду, Постанови Кабінету Міністрів України № 418-р від 27.05.16 та з метою удосконалення надання високоспеціалізованої медичної допомоги за напрямком «Боротьба із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями» створення та розвиток регіональної реперфузійної мережі було першочерговим завданням. Медики та представники влади довго працювали над запровадженням цього надважливого проекту.

Зокрема реперфузійна мережа в області запрацювала ще торік і  об’єднала роботу різних служб області в єдину систему з порятунку пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. Були відпрацьовані клінічні маршрути і локальні протоколи надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда на всіх рівнях, зокрема для сімейних лікарів, лікарів «швидкої» медичної допомоги та кардіологів. Залишалось тільки дочекатись придбання державного ангіографічного обладнання, яке, власне, дозволяє проводити стентування коронарнозалежної артерії у перші години розвитку захворювання. І ось станом на сьогодні ангіограф успішно запушений в роботу . Впродовж тільки трьох тижнів на даному обладнанні проведено вже 60 оперативних втручань.

Важливість розвитку реперфузійної мережі важко переоцінити, адже це  дозволило зробити перкутанні коронарні втручання більш доступними для усіх мешканців області.

Ангіограф було придбано на умовах співфінансування, 50% виділено з державного бюджету місцевим бюджетам, 50% – з обласного бюджету. Загальна вартість обладнання склала 23 мільйони гривень. Додатково 4 мільйони гривень було скеровано на ремонт приміщень відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, 1,5 мільйони гривень виділено на ремонтні роботи відділення гострої коронарної недостатності, 2,7 мільйони гривень – на рееонструкцію відділення інтенсивної терапії, 756 тисяч гривень – на заміну метало-пластикових конструкцій стаціонарного корпусу, 1,2 мільйони гривень – на закупівлю обладнання та меблів.

Сьогодні новостворене відділення урочисто презентували. З нагоди відкриття до кардіоцентру завітали заступник в.о. Міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський, спеціаліст експертної групи з кардіології та кардіохірургії Міністерства  охорони здоров’я України Максим Соколов, завідувач відділення екстреної ендоваскулярної хірургії Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова Сергій Сало, представниками крайової влади, Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, медики, науковці тощо. Вони оглянув відділення, ознайомився з роботою агіографічного обладнання та поспілкувалися з медперсоналом.

Опісля у дворі кардіоцентру відбулись урочисті заходи.

Більше – у фото- та відеорепортажах Юлії ТКАЧУК