Учасники АТО отримують в області всебічну медичну допомогу

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марія Поліщук поінформувала про стан медичного забезпечення учасників АТО та членів їх сімей.

За її інформацією, станом на 1 липня 2018 року на всіх дільницях здійснено більше 4300 відвідувань і 2549 осіб занесені в реєстр учасників АТО, як ті, хто мешкає на території, якими опікуються сімейні лікарі. За словами М. Поліщук, для проведення стаціонарного обстеження та лікування демобілізованих військовослужбовців в області визначені лікувальні установи вторинного та третинного рівнів, а основним координуючим центром з питань медико-психологічної реабілітації учасників АТО є ОКУ «Чернівецький обласний госпіталь для ветеранів війни». Лікувально-профілактичними закладами області наразі надано медичну допомогу 1783 учасникам АТО. Зокрема, станом на 01.07.2018 в обласному медичному діагностичному центрі пройшло обстеження 1637 учасників АТО, організовано медичний супровід демобілізованих військовослужбовців шляхом проведення періодичних медичних оглядів.

Крім цього, демобілізованим учасникам АТО надається всебічна допомога та сприяння у проходженні медико-соціальних експертних комісій. Станом на 01.07.2018 р. Чернівецьким центром медико-соціальної експертизи освідчено щодо встановлення групи інвалідності та відсотків втрати працездатності 82 учасники АТО. З них визнано інвалідами 62 особи. Інформація про проведену роботу щотижня подається в Державну службу у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Що стосується медико-психологічної допомоги натовцям, то її у Чернівецькій області надають 3 установи, а саме: обласна психіатрична лікарня, госпіталь інвалідів війни та Чернівецький військовий госпіталь. Зокрема, на базі обласної психіатричної лікарні функціонує Центр медико-психологічної реабілітації осіб, які перенесли бойову психічну травму, де сконцентровані фахівці, які пройшли відповідну спеціальну підготовку та навчання з питань посттравматичного стресового розладу. З початку проведення АТО 1107 військовослужбовців пройшли стаціонарне лікування в обласній психіатричній лікарні, а лікарі-психологи на базі госпіталю інвалідів війни провели психологічні  консультації для 180 учасників АТО.

Лише за 2017 рік медико-психологічну допомогу надано 256 учасникам АТО, для них проведено 379 індивідуальних консультацій а також групова психо-корекція у 478 випадках.

Крім цього, з 2016 року в області діє регіональна програма пільгового зубопротезування учасників АТО сучасними стоматологічними матеріалами. За цей час за програмою отримали лікування та ортопедичну допомогу щодо зубопротезування металокерамікою та бюгельними знімними протезами більше 1,5 тисячі учасників АТО.