Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників АТО

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200 (зі змінами) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у держаному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів та учасників АТО санаторно-курортними путівками.

З 2018 року учасники АТО отримали право вибирати заклад санаторно-курортного лікування самостійно та в порядку черговості, а   путівки для учасників АТО закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди  (особа-управління-санаторій). Управління соціального захисту населення забезпечують учасників АТО безоплатними путівками до санаторно – курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями строком на 18 днів. Забезпечення путівками осіб, здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними органами соціального захисту населення з особами та санаторно-курортними закладами. Санаторно – курортні путівки для учасників АТО надаються без права поділу путівки.

Учасник АТО зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, потім звернутися до управління соцзвхисту, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно – курортним закладам за надані послуги.

Для одержання путівки особа повинна перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Щоб стати на облік, необхідно подати доуправління соціального захисту населення наступні документи:

 – заяву;

 – медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о;

 – копію посвідчення УБД або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності);

 – копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань в  районах проведення АТО.

Про це інформує Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації