У районах області О. Андрієць проводить зустрічі з атовцями і родинами загиблих

Від початку тижня директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації Оксана Андрієць із робочим візитом уже відвідала Новоселицький, Хотинський та Глибоцький райони, а сьогодні вона перебуває на Заставнівщині. Основною метою візитів є зустрічі з атовцями та родинами загиблих учасників АТО щодо їх медичного обслуговування.  Зокрема, у Новоселиці рідні загиблих воїнів повідомили, що отримують від медиків всю необхідну допомогу, але попросили придбати для району один із дороговартісних апаратів для діагностики, щоб не їздити з приводу обстежень до Чернівців. Ще одне прохання висловили учасники АТО. Зі слів ветерана, депутата Новоселицької ОТГ Івана Попадюка, колишні воїни мають потребу у психологічній реабілітації, іноді їм потрібно просто поспілкуватися зі спеціалістом. Причому найкраще, якби це можна було зробити на місці. Тому учасники АТО та О. Андрієць домовилися, що найближчим часом фахівці як первинної, так і вторинної ланок зв’яжуться з кожним з 211 учасників бойових дій, які проживають на території Новоселицького району, для проведення психологічної реабілітації.

Крім цього, під час візиту до Новоселиці О. Андрієць разом із головним лікарем ЦРЛ Валерієм Каларашом оцінила проведення тренінгу за сигналом “Кровотеча у вагітної” у приймальному відділенні лікарні. Його учасники – медичні працівники кількох відділень закладу – продемонстрували оперативність, правильність і злагодженість дій, засвідчивши спроможність адекватного реагування в екстреній ситуації.

Головний медик області відвідала також Новоселицький центр ПМСД, який за кількістю підписаних із пацієнтами декларацій має один із кращих в Україні результат, де на місці ознайомилася з відповідною роботою сімейних лікарів.

У Глибоці О. Андрієць разом із керівниками району та медичних закладів обговорила ведення диспансерного обліку учасників АТО, надання їм первинної медичної допомоги, послуг із зубопротезування, охоплення профоглядами, стаціонарним та санітарно-курортним лікування тощо.

Крім зустрічі з директором ДОЗ щодо обговорення своїх нагальних проблем, атовці Глибоччини та члени сімей загиблих військових мали нагоду отримати консультації завпатопсихологічної психологічної лабораторії, лікаря-психолога Чернівецької обласної психіатричної лікарні Наталії Падурян.

Окремо відбулась нарада О. Андрієць та керівництва Глибоцького району з питань створення єдиної медичної інформаційної системи для первинної ланки, виконання Урядової програми «Доступні ліки», стан робіт у рамках транскордоного проекту Україна-Румунія та проаналізовано етапи реформування галузі охорони здоров’я у Глибоцькому районі.

Аналогічні зустрічі відбулися в інших районах, відвіданих О. Андрієць.