Медики області взяли участь у нараді з Президентом стосовно розвитку в Україні сільської медицини

Директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць та головні лікарі районних центрів первинної медико-санітарної допомоги та центральних районних лікарень взяли участь у нараді за участю Президента України щодо розвитку медицини на селі.

Відкриваючи засідання, П. Порошенко наголосив на необхідності поліпшення рівня медицини на селі і прискорення реалізації відповідної програми, оскільки важливою складовою медичної реформи є ситуація з рівнем забезпечення медичними послугами на селі.

Зважаючи на незадовільний стан справ у медичній галузі в сільській місцевості, за дорученням Глави держави й була розроблена спеціальна програма реформи сільської медицини. Ця програма, на переконання Президента, «дає сучасні відповіді на виклики, які існують зараз перед державою». Серед новацій, які пропонується запровадити, зокрема телемедицина, щоб в кожному ФАПі, амбулаторії було створено умови, аби медичний працівник зміг зробити якісне обстеження пацієнта та отримати консультацію від своїх колег з району чи більш кваліфікованих профільних лікарів. Крім цього, сільіьскі заклади медицини має бути обладнано мінімальним пакетом для проведення лабораторних досліджень, щоб консультант приймав рішення, базуючись на об’єктивній інформації, а лікарі заразом мали змогу надати першу медичну допомогу.

Президент повідомив, що під час його міжнародних візитів отримав запевнення керівництва Світового банку стосовно підтримки з впровадження телемедицини на селі. Головне, що для мешканця села ця послуга має бути безкоштовною, – додав Президент.