Оперативна інформація щодо групового отруєння в с.Перебиківці Хотинського району

Як повідомляє Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України, протягом 10-11 вересня 2017 року до амбулаторії загальної практики-сімейної медицини с.Перебиківці Хотинського району Чернівецької області за медичною допомогою звернулось 14 хворих з скаргами на нудоту, блювоту, болі в епігастральній ділянці, ломота в тілі, слабкість, головна біль, підвищення температури тіла в межах 37 – 39 . Всього звернулось за медичною допомогою 14 осіб, з них 3 дітей.

Станом на 10-00 12.09.2017 мешканці с.Перебиківці за медичною допомогою не звертались.
11.09.2017 робоча група в складі спеціалістів Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації, Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області виїхала в с.Перебиківці Хотинського району Чернівецької області для проведення епідеміологічного розслідування, координації санітарно-гігієнічних та лікувально-профілактичних заходів.

В ході епідеміологічного розслідування встановлено, що зі слів постраждалих протягом 05-10.09.2017 над селом Перебиківці проводились авіаційні роботи по застосуванню пестицидів у сільському господарстві. Під час цих робіт частина пестицидів осідала на городи мешканців, що призвело до часткового знищення посівів та погіршення стану здоров’я 14 осіб.
Внаслідок погіршення стану здоров’я, протягом 10-11.09.2017 постраджалі звернулись в амбулаторію загальної практики-сімейної медицини с.Перебиківці, де отримали необхідну медичну допомогу. Стан хворих відразу покращився і не потребував додаткових лікувальних заходів та госпіталізації.

Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» було відібрано для дослідження проби грунту та води для визначення вмісту пестицидів.
Продовжується епідеміологічне розслідування, проведення комплексу профілактичних, санітарно-гігієнічних заходів. Лабораторні дослідження тривають.