Буковинські сімейні лікарі спілкувались онлайн з Уляною Супрун

20 червня в Палаці «Академічний» кафедрою сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» спільно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА було проведено науково-практичну конференцію громадської організації «Чернівецька обласна Асоціація сімейних лікарів» на тему: «Алергопроби у загальнолікарській практиці. Перехід на міжнародну класифікацію хвороб для первинної ланки ICPC-2: у фокусі – діагноз сімейного лікаря».
Розпочалася науково-практична конференція з доповідді доцента кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доцента Оксани Петринич «Міжнародна класифікація хвороб для первинної ланки ICPC-2», котра розкрила поняття ICPC-2 та зосередила увагу на особливостях даної класифікаї.
Опісля у доповіді Галини Коваль, д.мед.н., доцента, головного позаштатного фахівця Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА зі спеціальності «Імунологія», доцента кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ, було висвітлено питання алергопроб у практиці сімейного лікаря згідно з Уніфікованим клінічним протоколом та адаптованою клінічною настановою, заснованою на доказах «Медикаментозна алергія, включаючи анафілаксію» (Наказ МОЗ України від 30.12.2015 № 916 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при медикаментозній алергії, включаючи анафілаксію»).
Про артеріальну гіпертензію з увагою на органопротекцію розповіла Тетяна Ілащук, д.мед.н., професор, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ.
Проблемі хронічного панкреатиту була присвячена доповідь доцента Марини Патратій, к.мед.н., доцента кафедри внутрішньої медицини з курсом інфекційних хвороб БДМУ.
Особливістю науково-практичної конференції, на яку з цікавістю очікували сімейні лікарі, стало пряме включення за допомогою Skype-зв’язку з в. о. Міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун. Керівниця МОЗ висвітлила основні питання щодо реформи системи охорони здоров’я України, які повинен знати сімейний лікар.

У спілкуванні активну участь також взяло керівництво Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, зокрема директор Департаменту, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць та заступник начальника управління Департаменту – начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров’я дітей і матерів управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Любов Крикливець.

Як показали запитання та дискусія після доповіді, попит на дану інформацію зараз є дуже затребуваним.

Формат зустрічі сподобався учасникам обох сторін та обов’язково продовжуватиметься у майбутньому