Здоров’я усього суспільства залежить від стану здоров’я кожної окремої сім’ї

У Чернівцях на вулиці імені О. Кобилянської за ініціативи центру планування сім’ї Чернівецького обласного медичного діагностичного центру, КМУ «Обласний центр здоров’я», а також за сприяння та підтримки Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА відбулась акція, приурочена до  Всеукраїнського тижня планування сім’ї та репродуктивного здоров’я, який проходить з 12 до 18 травня.

Дана акція вже стала традиційною, адже відбувається в області щороку впродовж останнього п’ятиріччя. З кожним роком до участі в заході долучаються все більше медичних установ. Зокрема, наразі крім державних закладів системи охорони здоров’я – обласного центру планування сім’ї Чернівецького обласного медичного діагностичного центру, ОКУ «Чернівецький обласний ендокринологічний центр», ОКУ «Чернівецький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ, кафедри акушерства та гінекології БДМУ, на запрошення до участі в акції відгукнулись також і медичний центр лікування безпліддя та Чернівецький благодійний фонд «Нова сім’я».

– Не випадково для проведення акції обрали пішохідну найбільш людну вулицю та місце розташування неподалік палацу урочистих подій. Адже її мета полягає в привернені якомога більшої уваги до проблем репродуктивного здоров’я, питань планування сім’ї і водночас в максимальному наближені скринінгових профілактичних обстежень до населення. Водночас, високопрофесійні фахівці проводять роз’яснювальну роботу з питань контрацепції та підготовки до бажаної вагітності. Дуже важливо, аби в нас формувались здорові сім’ї, від котрих в певній мірі залежить загальний стан здоров’я суспільства. Сподіваємось, що й цьогоріч після проведення даної акції спостерігатимемо збільшення звернень буковинців на профілактичні огляди, котрі можуть допомогти своєчасно діагностувати хворобу і успішно її лікувати, – відзначає присутня на заході директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць.

Під час заходу для всіх охочих буковинців безкоштовно проводили ряд обстежень: визначення рівня цукру в крові, вимірювання рівня артеріального тиску, експрес-тест на діагностику ВІЛ/СНІДу. Водночас учасники акції могли отримати консультації висококваліфікованих медичних фахівців з питань ендокринології, гінекології, збереження чоловічого та жіночого репродуктивного здоров’я, планування сім’ї, лікування безпліддя, контрацепції та методів запобігання інфекційним захворюванням, які передаються статевим шляхом тощо.

Загалом майже 200 буковинців взяли участь в обстеженнях та консультаціях.

Організатори акції висловлюють вдячність партнерам за активну участь та співпрацю.