Онкологи закликають батьків дбати про здоров’я дітей

Завтра, 15 лютого, у світі відзначать Міжнародний день онкохворої дитини. Його основна мета – привернути увагу суспільства до проблеми онкологічної захворюваності дітей, яка, за словами експерта ДОЗ з питань дитячої гематології та онкології, завідувача кардіоонкоревматологічного відділення КНП «Обласна дитяча клінічна лікарня» Михайла Гнатюка дедалі зростає.

– За перші півтора місяці 2020 року до відділення вже поступило 6 дітей із вперше виявленою онкологічною патологією проти 3 за аналогічний період минулого року. Це – діти різного віку, а спільним для них є те, що практично всі вони, на жаль, поступають із вкрай занедбаним захворюванням, чи з онкопатологією 3-4 стадії, яка дуже важко піддається лікуванню.

У цьому, на думку М. Гнатюка, недопрацювання сімейних лікарів, які часом є менш настороженими, ніж були педіатри. Однак, у першу чергу, про здоров’я дітей мають дбати батьки. Дбати, щоб дитина не харчувалася напівфабрикатами та продуктами сумнівної якості, більше бувала на свіжому повітрі, рухалася, а не сиділа цілими днями із гаджетами.

– Ще 2015 р. Всесвітня організація охорони здоров’я довела канцерогенний вплив гаджетів зокрема на головний мозок. А з 32 дітей із нововиявленими онкозахворюваннями, які поступили до нас у 2019 році, майже кожна друга – 14 – мала пухлину головного мозку, – наводить статистичні дані головний дитячий онколог області.

За його словами, батьків має насторожити, якщо дитина почала погано їсти, швидко втомлюється, не може ходити і скаржиться, що болять ніжки, у неї з’являється нічне потовиділення, підвищується температура, виникає невмотивована блювота тощо. У цьому разі одразу слід звернутися до лікаря та ґрунтовно обстежити дитину. А з профілактичною метою М. Гнатюк радить кожні три місяці здавати дітям кров на аналіз, а раз на півроку проходити УЗД-дослідження внутрішніх органів. Адже будь-якому захворюванню краще запобігти чи своєчасно виявити, що значно підвищує ефективність лікування.

До теми

– Як інформує М. Гнатюк, за рахунок державних поставок відділення забезпечене необхідними препаратами на 97% від потреби.

– Якщо 2019 р. у хворих на онкологічні захворювання діток переважав рак мозку, то з 6 маленьких пацієнтів, у яких виявлено онкопатологію, у половини діагностовано рак кісток.

– У нашій області на онкозахворювання найчастіше хворіють діти із Чернівців,  Хотинського та Сторожинецького районів.