Верховна Рада України запровадила спрощений режим автономізації медичних закладів до кінця 2020 року

Ці зміни до закону продовжують на 2020 рік спрощену процедуру перетворення державних і комунальних закладів охорони здоров’я на державні і комунальні некомерційні підприємства. Автономізація закладів є однією з обов’язкових вимог для підписання договору з Національною службою здоров’я України.

Спрощена процедура звільняє заклади від виконання кредиторських зобов’язань при реорганізації та необхідності отримання згоди на реорганізацію боржника у зобов’язаннях, необхідність проведення оцінки майна стає необов’язковою, спрощується процедура передачі нерухомого майна, з’являється можливість використання власних надходжень для формування статутного капіталу утворених підприємств.

Вже 100% закладів, які надають первинну медичну допомогу, автономізовані та мають договори з Національною службою здоров’я України. Серед закладів, які надають спеціалізовану медичну допомогу, процес автономізації пройшли 79%.

Важливо, щоб до початку прийому заяв на підписання договору Національною службою здоров’я України всі заклади пройшли процес автономізації, оскільки це єдиний спосіб отримати державне фінансування, в іншому випадку місцева влада змушена буде фінансувати заклад своїми коштами.

Процес автономізації включає в себе 11 пунктів. Важливо не забути після завершення процесу реорганізація отримати нову ліцензію на медичну практику від Міністерства охорони здоров’я України. Зараз на це є не три місяці, а шість. Такі зміни були прийняті Верховною Радою України на початку жовтня (частина 4 статті 15 Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”).

Джерело: https://moz.gov.ua/